Tanzania – Kolebka ludzkości

 

Jeśli wybrałeś grudzień/styczeń/luty na wycieczkę do Tanzanii, zostaniesz nagrodzony wyjątkowym blaskiem różnorodnych kolorów takich jak żółty, czerwony czy fioletowy, które nie pojawiają się tylko na łąkach, do których dostarczane były opady z listopadowych deszczy, ale także w koronach drzew.

Płacząca akacja (Peltophorum africanum) dom chrząszczy ślinowców wydalających wodę, która kapiąc stwarza wrażenie,  że drzewo płacze zachwyca jaskrawożółtymi kwiatami przyciągającymi swoim nektarem pszczoły.
Drzewo tzw. Płomień Afryki (Flamboyant, Delonix Regia) o pięknym czerwonym  kolorze nazywane jest w Tanzanii choinką, gdyż swoim kolorem kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia.
Drzewo różane (Jacaranda Tree, Jacaranda mimosifolia) to wspaniałe, purpurowo kwitnące drzewo, które przyciąga swoim niezwykłym kolorem wzrok.

Z tego też powodu warto wybrać właśnie te zimowe miesiące.

Zapraszamy do Tanzanii https://podroze.newpoland.pl/tanzania/ do Kolebki ludzkości

Czy wiesz, że na terenie Obszaru Chronionego Ngorongoro, niedaleko od granicy Serengeti znajduje się miejsce niezwykłe – Wąwóz Olduvai, a jego niezwykłość wcale nie dotyczy ogromnej ilości zwierząt i malowniczych krajobrazów tam występujących, ale on słynie z czegoś zupełnie innego – odkrycia szczątków praczłowieka sprzed dwóch milionów lat. Dokonało tego małżeństwo „łowców hominidów” – Luis i Maria Leakey. Nie tylko rozsławiło to Wąwóz Olduvai, ale zmieniło opinie na temat początków homo sapiens, a także otworzyło nowy rozdział debat na ten temat.