Sri Lanka na lato

Sri Lanka
Program
Zapraszamy na Sri Lankę w nietypowym jak by się wydawało okresie, bo w czasie europejskiego lata. To nie pomyłka, jest taki rejon na tej egzotycznej wyspie, w którym w tym czasie również przypada szczyt sezonu. Jest to zdecydowanie mniej skomercjalizowane wschodnie wybrzeże. Tu w czasie lata jest najmniej opadów, temperatury są wysokie, a dni pełne słońca. Aby się tu dostać przejeżdżamy przez centrum wyspy, również przez rejony narażone na opady w tym okresie, zatrzymując się po drodze na safari w Parku Minneriya i okolicach świętej góry Sigiriy. Warto zatrzymać się tu choć na chwilę, nawet mimo przelotnych opadów, odpocząć w czasie podróży i co nieco zobaczyć, aby zaraz potem zatrzymać się na słonecznych piaszczystych plażach tej niezwykłej wyspy. Program przygotowany jest w oparciu o prywatny serwis kierowcy przewodnika (język angielski) na wyłączność, tylko do Państwa dyspozycji. Plan podróży można dowolnie modyfikować wg Państwa preferncji i wymagań. Standard hoteli jest dobierany odpowiednio do wymagań.
Trasa programu
KOLOMBO - KANDALAMA (SIGIRIYA) - MINNERIYA - DAMBULLA- PASIKUDA lub TRINKOMALE - PINNAWALA - COLOMBO
Ilość dni
12
Najlepsza pora
czerwiec - wrzesień
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Wylot na Sri Lankę wg rozkładu lotów. W zależności od pory lądowania transfer do hotelu i 1 nocleg w Kolombo lub w przypadku lądowania następnego dnia transfer w okolice Kandalamy. Drugiego dnia przejazd do Dambulli, w okolicy Kandalamy (odległość ok. 160 km, czas przejazdu ok 4,5h). Po drodze panoramiczne zwiedzanie Colombo, na trasie zabytkowe budynki, będące pozostałością  po Portugalczykach, Holendrach i Brytyjczykach. Po drodze możliwość zobaczenia  zabytkowego fortu, ulicy Sea, hinduskiej świątyni, holenderskiego kościoła, buddyjskiej świątyni Kelaniya, z VI wieku, meczetu Davatagaha, Muzeum Colombo i Muzeum Historii Naturalnej, repliki Buddy Avukana, znajdującej się przy Pomniku Niepodłegłości. Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w okolicach Dambulli, nad jeziorem, czas na wypoczynek i relaks po podróży.
Po śniadaniu wycieczka do Sigiriyi, gdzie znajdują się pozostałości fortecy z V w. n.e. położonej na szczycie gigantycznej 200-metrowej skały. Wspinaczka na szczyt po spiralnych schodach, gdzie po drodze w skalnym nawisie można podziwiać  freski „Boskich Służących” Sigiriyi. Następnie przejazd do Parku Minneriya, safari samochodem 4x4. Park Narodowy położony jest w okolicy Polonnaruwy, nad jeziorem Minneriya, okresowo przebywa tu nawet do 250 dzikich słoni, które najłatwiej spotkać nad brzegami jeziora. Powrót do hotelu w okolicy Dambulli, czas na odpoczynek i relaks.
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie jaskiń Dambulla z kompleksem pięciu świątyń, z niezwykłymi malowidłami ściennymi o powierzchni 2000 m2. Znajduje się tu również 150 posągów Buddy. Miejsce zostało wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu w okolicy Dambulli, czas na odpoczynek i relaks.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie wyjazd w kierunku wschodniego wybrzeża Sri Lanki, w okolice miejscowości Passikudah. Po drodze (po przejechaniu ok 70 km, ok. 2h jazdy) przystanek w Polonnaruwie, dawnej stolicy Królestwa Syngalezów, gdzie znajduje się duży kompleks zabytkowych XI i XII wiecznych ruin Pałacu Królewskiego, posągi Buddy,  świątynia Shivy, świątynia Zęba Buddy i wiele innych. Następnie przejazd do hotelu położonego na wybrzeżu (odległość ok. 70 km, czas przejazdu ok 2-3h), w okolicy ładnych, piaszczystych plaż, gdzie szczyt sezonu przypada na okres europejskiego lata. Od czerwca do września to doskonałe miejsce na wypoczynek i plażowanie. Zakwaterowanie w hotelu ( 5 noclegów, ale ich ilość dopasowujemy do Państwa preferencji, jest ona zupełnie dowolna). Czas na wypoczynek, relaks i plażowanie.
Wypoczynek, plażowanie w rejonie Pasikudy lub Trinkomale.
Śniadanie w hotelu, następnie transfer do Colombo. Po drodze wizyta w sierocińcu słoni Pinnawala, który został założony po to, aby chronić wiele osieroconych dzikich słoni znalezionych w lasach Sri Lanki. Ośrodek został założony w 1975 r. Przez Departament Ochrony Przyrody Sri Lanki. W czasie pobytu możliwość podglądania ogromnych słoni w czasie kąpieli, a także karmienia ich bananami. W pewnych porach dnia odbywa się również karmienie słoniątek mlekiem, w którym można uczestniczyć (za opłatą). Późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem przyjazd do Colombo. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Po śniadaniu wyjazd na lotnisko i wylot wg rozkładu linii lotniczej. W przypadku popołudniowych wylotów zwiedzanie Kolombo i następnie o uzgodnionej porze transfer na lotnisko. Przylot do Polski następnego dnia.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego