Skarby Ekwadoru i Galapagos

Ekwador
Program
Jest taki kraj, w którym żyje osiemnaście procent wszystkich ziemskich ptaków, z którego pochodzi osiem procent wszystkich gatunków zwierząt i dziesięć procent gatunków roślin. Ekwador (od hiszpańskiego ecuador, czyli równik), kraj niewiele mniejszy od Polski, jest ojczyzną tysiąca sześciuset czterdziestu gatunków ptaków, ponad miliona gatunków owadów, w tym około czterech i pół tysiąca odmian motyli, ponad siedmiuset gatunków gadów i płazów, ponad dwustu pięćdziesięciu gatunków ssaków, około dwudziestu pięciu tysięcy odmian drzew, prawie trzech tysięcy rodzajów storczyków. Są tu cztery strefy klimatyczne - umiarkowana na wybrzeżu, wysokogórska w Andach, tropikalna w dżungli amazońskiej i "niepowtarzalna" na Wyspach Galapagos. Zewsząd widać ośnieżone stożki pięćdziesięciu pięciu wulkanów, a wśród nich najwyższy czynny na świecie i uważany za najpiękniejszy - Cotopaxi. W Ekwadorze żyje czternaście grup etnicznych kultywujących odmienne tradycje. Przepiękna stolica Quito, wielkością zbliżona jest do Warszawy i położona na wysokości prawie trzech tysięcy m. n.p.m., w 1978 została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Także wiele innych policzalnych i niepoliczalnych "wyjątkowości" czyni ten kraj "jedynym w swoim rodzaju.


Trasa programu
Quito - Otavalo - Peguche - Cuicocha Lake - Otavalo - Quito airport - Coca - Quito airport - Cotopaxi National Park - Cotopaxi - Quito - Baltra - Santa Cruz Island - Bartolome Island - Rabida Island - Santiago Island - Santa Cruz Island - Baltra - Santa Cruz Island - Quito / Guayaquil
Ilość dni
16
Najlepsza pora
kierunek całoroczny
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie

Przelot z Polski do Ekwadoru zgodnie z rozkładem. Przylot do Quito o godz. 14.40. Po odprawie paszportowej i odebraniu bagaży spotkanie  z naszym kontrahentem, który będzie czekał z tabliczką z Państwa nazwiskiem. Transfer do Otavalo (czas ok. 1h30).

W programie wycieczki: Otavalo i okolice Wycieczka do miasta Otavalo, słynącego z lokalnego indiańskiego targu, pełnego kolorowych wyrobów z wełny alpaki, unikalnych przedmiotów i rzemiosła. Wizyta w spokojnym malowniczym kolonialnym miasteczku Cotacachi, znanego z wyrobów skórzanych, takich jak buty, torebki, płaszcze i paski. Wodospad Pegucheu Kaskadowego Wodospadu Peguche o wysokości 30 metrów i szerokości 6 metrów wokół którego porastają niespotykane gatunki drzew i owoców leśnych. Położony jest  w prowincji Peguche na północ od Otavalo. Region ten jest malowniczo otoczony wysokimi górami i nieaktywnymi wulkanami takimi jak Imbabura (5380 m) na południu, Cotacachi (5940 m) na północnym zachodzie i Fuya Fuya (4950 m). ) na południowym zachodzie. Rdzennymi mieszkańcami jest społeczność Quechua. Rejs łodzią po jeziorze Cuicocha Jezioro Cuicocha położone na wysokości 3246 metrów n.p.m.na dolnych południowych bokach góry Cotacachi, w pięknym rezerwacie ekologicznym Cotacachi Cayapas. Ciemnoniebieska woda, dwie małe wyspy pośrodku. W pogodny dzień masz nawet panoramiczny widok na okolicę, w tym na wulkany Imbabura i Cayambe.

Transfer na lotnisko Quito i przelot do Coca (czas lotu ok. 30 min.). Ciepłe powitanie przez personel Sacha Lodge. Transfer kajakiem wzdłuż rzeki w kierunku lodży, czas ok. 2,5 godz. Następnie 30-minutowa wędrówka przez las deszczowy do jeziora Pilchicocha, gdzie znajduje się Sacha Logde do której dostać się można drogą wodną. Po południu  odpoczynek:  można popływać po czarnowodnym jeziorze Pilchicocha , w którym żyje wiele gatunków ryb i zwierząt. po przyjeździe możesz popływać w jeziorze Pilchicocha. Jest to również doskonałe miejsce do obserwacji ptaków, występują tu m.in. kolorowe papugi, tukany, kolibry, jastrzębie i psarokoliusy. Tutaj  Można również odwiedzić dom motyli z przepięknymi gatunkami kolorowych motyli. Zwieńczeniem końca dnia będzie spektakularny zachód słońca. Kolacja i nocleg w lodge.

Poranny spacer po wiszącym w koronach drzew moście na szlaku Liana Chica, skąd rozpościera się cudowny widok na las deszczowy. Most zbudowany jest na wysokości 36 metrów i ma długość 365 metrów.  Jest to niezwykłe przeżycie pozwalające nam poczuć unikalną atmosferę lasu deszczowego, a nawet stać się jego częścią.

Sacha Lodge: Lagocha trail, przejażdżka kajakiem po bagnach - wieża Kapok (B,L,D) Po śniadaniu wędrówka szlakiem Lagartococha oferującej poznanie rdzennych mieszkańców oraz ich niezwykłych związków z lasem deszczowym. Wierzą oni, że w drzewach żyją duchy ich przodków.  Następnie spokojna przejażdżka kajakiem przez naturalne bagna, które są domem dla nanakondy, kajmana, kapibary. Spacer po drugiej stronie jeziora Largatococha, podczas którego można spotkać kapucynki  może być okazją do zauważenia kapucynki lub małp wiewiórek, które żartobliwie skaczą między drzewami. W drodze powrotnej orzeźwiająca kąpiel w jeziorze. Kolacja i nocleg w Sacha Logde.

Po śniadaniu krótki pożegnalny spacer w poszukiwaniu małp i kolorowych ptaków. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Quito. Lotnisko Tababela położone jest 43 km od Quito. Transfer do hotelu w Quito (czas ok. 45 min.) Zakwaterowanie w hotelu.

Wycieczka do Parku Narodowy Cotopaxi (B) Wczesnym rankiem przejazd na południe Aleją Wulkanów do wulkanu Cotopaxi - jednego z najwyższych aktywnych wulkanów na świecie i najbardziej popularnego w Ekwadorze. Wysokość tego imponującego ośnieżonego wulkanu to 5897 m n.p.m., położony jest pośrodku pięknego parku narodowego o tej samej nazwie. Po przybyciu do wejście do Parku Narodowego Cotopaxi przewodnik opowie o wyjątkowej florze i faunie tego obszaru oraz o historii wulkanu. Krótki spacer do jeziora Limpiopungo na wysokości 3850 metrów n.p.m., który dostarczy oszałamiających widoków podczas którego można zobaczyć kolibry, dzikie konie i inne zwierzęta. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu Parku Narodowego Cotopaxi

Historyczna wycieczki po mieście Quito - najlepiej zachowanego centrum kolonialne w całej Ameryki Południowej wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. W programie: wizyta w Bazylice Voto Nacional, która jest największą neogotycką budowlą w obu Amerykach oraz najważniejszym elementem neogotyckiej architektury w Ekwadorze; Plaza Grande wraz z historycznymi budynkami   otaczającymi plac; Pałac Prezydencki; Katedra Katolicka; Pałac Arcybuskupi; kościół San Francisco de Quito, który skrywa arcydzieła utalentowanych rdzennych artystów; Panecillo - 200 metrowe wulkaniczne wzgórze z niesamowitym 360 stopniowym widokiem na miasto. Pomnik Środek Świata (Middle of the World) - jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można tak, by jedna z jego nóg znajdowała się na półkuli północnej, a druga na południowej. Tutaj znajduje się ciekawy  pomnik o piramidalnym kształcie.  

Quito - Baltra- Santa Cruz Island Transfer na lotnisko Quito i przelot na Galapagos na Wyspę Baltra. Lot Galapagos Lot wliczony Po przybyciu na lotnisko Baltra Island (z Quito lub Guayaquil) podróżni przechodzą przez punkt kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Opata 100 USD/os. za wejście do Parku Narodowego Galapagos (opłata we własnym zakresie). Powitanie przez przewodnika. Następnie przejazd busem 15 min. do Itabaca Channel. Krótkie przepłynięcie małym promem. Następnie przejazd autobusem 45 min. - 1 godz. do małego miasteczka Puerto Avora, skąd odpływa statek Coral. Powitanie na statku orzeźwiającym drinkiem, zakwaterowanie w kabinie standard, a następnie lunch. Wycieczka na Santa Cruz Island: Centrum Charlsa Darwina i Centrum Llerena Wizyta w programie hodowli żółwi olbrzymich Galapagos, gdzie przez dziesięciolecia żył ostatni żółw z gatunku Chelosłynny Lonesome o imieniu Samotny George. Centrum jest prowadzone przez Park Narodowy Galapagos przy współpracy naukowców ze Stacji Karola Darwina. Centrum zajmuje się sztucznym rozmnażaniem żółwi i dzięki tej działalności od lat 70 tych powróciło ponad 2000 okazów na własne wyspy. Stacja Darwin pracuje w kilku projektach naukowych, badaniach botanicznych, zapewnienia edukacją ekologiczną  dla lokalnych społeczności, szkół na wyspach oraz dla turystów. szkołom na Wyspach i turystom. Jeśli wystarczy czasu wizyta w Puerto Ayora. Nocleg na statku Coral I lub Coral II (kabina standard)

Wycieczka przed południem: Wyspa Santa Cruz - Gragon Hill Spacer po słonej lagunie z możliwością obserwacji flamingów. Trasa prowadzi przez typową roślinność dla strefy suchej. Kontynuacja drogi do Dragon Hill, które jest ważnym miejscem lęgowym dla endemicznych legwanów lądowych. Z tego miejsca roztaczają się piękne widoki na zakotwiczone łodzie i sąsiednie wyspy. Las jest również domem dla ptaków: przedrzeźniaczy, zięb Darwina, lasówki złotawej, gołębiaka plamistego. stopień trudności: średni typ terenu: skały czas: 2 godz. spacer Po południu: Bartolome Island (ląd i woda) Podczas wycieczki odkrywamy fascynujący krajobraz księżycowy utworzony przez różne wulkaniczne stożki. Spacer na szczyt, z którego rozpościera się piękny widok na okolicę, w tym zerodowany stożek tufowy Pinnacle Rock. Podczas wędrówki spotkamy legwany morskie, jaszczurkę lawową i głuptaki niebieskonogie. Czas na plażowanie i snorkeling w krystalicznej wodzie (z maską i rurką), podczas którego można spotkać pingwina równikowego, żółwie morskie, rekina rafowego White-tipped oraz różne rodzaje kolorowych rybek. Ze względu na położenie geograficzne brak roślinności w tym miejscu jest od razu zauważalny, występują tu rośliny endemiczne: Tiquilia nesiotica, znana jako szary matplant, Chamaesyce - wilczomlecz, krzewy Scalesia. Poziom trudności: średni Rodzaj terenu: trasa złożona z 372 stopni Czas trwania: 1 ½-godzinny spacer / 1 godzina snorkelingu

Przed południem: Wyspa Rabida Wyspa Rabida znana również jako Jervis Island, jest jedną z najbardziej zróżnicowanych pod względem aktywności wulkanicznej, ponieważ leży w samym sercu wulkanicznego pochodzenia archipelagu. Na charakterystycznej ciemnoczerwonej plaży, otoczonej klifami i stromymi zboczami wulkanicznymi spotkamy gniazdujące kolonie pelikanów brunatnych, zięby Darwina, foki, głuptaka galapagoskiego. Snorkelowanie u wybrzeży i podziwianie aktywnego morskiego kolorowego życia. stopień trudności: łatwy, typ terenu: piasek, czas: 1 ½ godziny spaceru / 1 godzina snorkelingu / 1 godzina przejażdżki pontonem Po południu :Santiago Island: Buccaneers Cove - Espumilla Beach Zatoka Piratów (Buccaneers Cove) z niesamowitą poszarpaną przez wodę morską i wiatry linia brzegową,  która jest domem dla ptaków morskich, fok oraz figlarnych lwów morskich. Espumilla Beach to biała, piaszczysta plaża w James Bay i jest popularnym miejscem wśród odwiedzających. Zajdziemy tam mały las Paolo Santo oraz  namorzyny prowadzące do lagun ze słoną wodą, które są domem dla ptaków brodzących takich jak flamingi. Na górnych wydmach znajdują się miejsca lęgowe żółwi morskich. Jest to również dobre miejsce do nurkowania w poszukiwaniu mant. stopień trudności: łatwy, typ terenu: biały piasek, czas: 1 godziny spaceru / 1 godzina snorkelingu / czas na plaży.

Przed południem: Santa Cruz: Black Turle Cove Black Turtle Cove to ujście namorzynowe na północnym wybrzeżu wyspy Santa Cruz, do którego można dotrzeć tylko drogą morską. Miejsce to jest odwiedzanie przez żółwie morskie, które łatwo można dostrzec, bo wystawiają głowę na powierzchnię. Wody skrywają jeszcze płaszczki, rówżne gatunki ryb, rekiny rafowe, a także ptaki morskie - pelikany, czaple. stopień trudności: łatwy, typ terenu: brak, czas: 1 godzinna przejażdżka łódką dinghy. Transfer z Baltra do  hotelu Finch Bay na Santa Cruz.

W czasie pobytu w hotelu Finch Bay warto wybrać się na wędrówkę po okolicy, by dowiedzieć się wiele o geologii oraz florze i faunie wyspy. Szczególnie ciekawa jest formacja skalna Las Grietas, w miejscu, gdzie między dwa klify wdarł się ocean. Endemiczne gatunki zwierząt goście zobaczą podczas wycieczek kajakami po parku morskim. Hotel organizuje jednodniowe rejsy jachtem z przyrodnikami na bliskie wyspy. Miłośnicy nurkowania znajdą tu jedne z najlepszych na świecie warunków do uprawiana tego sportu. W wodach oblewających wyspy spotyka się potężne żółwie słoniowe, lwy morskie, rekiny, ryby żmijakowate, manty, seriole olbrzymie i barakudy, a także tropikalne ryby, wielokolorowe gąbki, mureny i ośmiornice. Jest szansa stanąć oko w oko z legwanem morskim lub rybami młotowatymi.

Pobyt w hotelu Finch Bay, wypoczynek na plaży

przelot do Guayaquil
Przylot do Polski zgodnie z rozkładem lotów.
Cena

Cena za osobę w pokoju 2-osobowym: od ok. 6.395 USD

Cena za przelot międzynarodowy: od ok. 4.500 zł

Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego