Kolory i smaki dobrej nadziei

RPA
Kolory i smaki dobrej nadziei
„Kolory i smaki dobrej nadziei” to program obejmujący najważniejsze atrakcje południowo-zachodniego RPA z najpiękniej położonym miastem świata - Kapsztadem, malowniczą drogą Route 62 oraz Szlakiem Ogrodów (Garden Route) z licznymi plażami, zatoczkami i wypoczynkowymi miejscowościami.
Program jest idealny zarówno dla par jak i rodzin z dziećmi. To także bardzo dobry program dla miłośników win i miłośników zwierząt, szczególnie tych morskich (liczne kolonie uchatek, pingwinów, stada delfinów, a w sezonie także wielorybów).
Region jest całkowicie wolny od malarii.

Termin, ilość osób oraz standard zakwaterowania jest dowolny. Specjalnie dla Państwa wyselekcjonowaliśmy na tej trasie wyjątkowe miejsca noclegowe (zarówno o standardzie 4 jak i 5-gwiazdkowym), które stanowią atrakcję samą w sobie. Dla chętnych możliwa jest opieka polskojęzyczna. Program można zrealizować w wersji „selfdrive”.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wyceną w konkretnym terminie prosimy o kontakt nr.tel. 22 633-77-79.
Trasa programu
KAPSZTAD – FRANSCHHOEK – MONTAGU – OUDSTHOORN – JASKINIE CANGO – PRZEŁĘCZ SWARTBERG – KNYSNA – PLETTENBERG BAY – TSITSIKAMMA – MOSSEL BAY – PRZYLĄDEK IGIELNY – ARNISTON – HERMANUS
Ilość dni
15
Najlepsza pora
od listopada do marca
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Wylot do RPA z odpowiednią przesiadką. Lądowanie następnego dnia.
Po przylocie do Kapsztadu powitanie na lotnisku i prywatny transfer do wybranego hotelu. Odpoczynek po długim locie. Po południu czas na spacer po słynnym  Bulwarze Wiktorii i Alfreda zwanym popularnie Waterfrontem. Znajduje się tu wiele restauracji, kawiarni,  sklepików z rękodziełem oraz  Muzeum Sztuki Współczesnej ZeitZ MOCAA, zlokalizowane w architektonicznej perełce. *bilety wstępów płatne dodatkowo.
Rano wjazd kolejką linową na Górę Stołową (uwarunkowany pogoda), skąd rozpościera się wspaniały widok Kapsztadu i okolic. Góra ma wysokość ok. 1087 m n.p.m, a jej ścięty wierzchołek ok 3 km długości, gdzie ustanowiono park narodowy ze względu na walory przyrodnicze i krajobrazowe. Została także uznana za jeden z Siedmiu Naturalnych Cudów Świata!!! Następnie zwiedzanie dzielnicy Bo Kaap z bajecznie kolorowymi domkami. Po zwiedzaniu miasta przejazd do najurokliwszego Ogrodu Botanicznego w RPA - Kirstenbosch (wielu uważa go za najpiękniejszy na świecie!) malowniczo położonego u podnóża Góry Stołowej. Kolacja w słynnej afrykańskiej restauracji "The Gold" poprzedzona sesją gry na bębnach.
Po śniadaniu całodzienna wycieczka na Półwysep Przylądkowy oraz Przylądek Dobrej Nadziei. Przejazd malowniczym wybrzeżem, w tym słynną Chapman’s Peak z rejsem na wyspę fok z zatoki Hout Bay. Podglądanie pingwinów na plaży Boulders. Na szczyt Punktu Przylądkowego można dojść pieszo lub wjechać kolejką linową. Stąd rozpościera się najpiękniejszy widok Przylądka Dobrej Nadziei. Powrót do hotelu późnym popołudniem.
Wykwaterowanie z  hotelu i przejazd do Krainy Win z malowniczo położonymi winnicami, gdzie plantacje winorośli kontrastują ze strzelistymi szczytami górskimi i białymi posiadłościami  pierwszych europejskich osadników.  Odwiedzimy 2 lub 3 winnice w rejonie Stellenbosch i Franschhoek, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji win oraz weźmiemy udział w degustacji. Nocleg w urokliwym hoteliku położonym w pięknej scenerii.
Rozpoczęcie przejazdu malowniczą drogą  Route 62 nazywaną najdłuższą winną trasą na świecie w kierunku Montagu, sennego miasteczka o niskiej zabudowie. Po drodze mija się skaliste szczyty górskie, malutkie osady, farmy i winnice. Miłośnikom tych ostatnich proponujemy przystanek w okolicach Robertson, gdzie produkuje się słynne wina musujące Graham Beck. W Montagu proponujemy relaksującą wycieczkę rowerową po uliczkach miasteczka – idealna dla osób w każdym wieku. Region słynie też z doskonałych suszonych owoców. Warto zaopatrzyć się w przepyszne brzoskwinie, morele i nektarynki. Nocleg w Montagu. Kolacja w hotelu.
Kontynuacja przejazdu Route 62 w kierunku Oudtshoorn, gdzie znajdują się ogromne jaskinie Cango. Zwiedzanie jaskiń trasą klasyczną, której pokonanie zajmuje ok 1 h. Jaskinie są pięknie oświetlone, a fantastyczne formy naciekowe i liczne stalaktyty i stalagmity rozbudzają wyobraźnię. Nocleg w posiadłości należącej do prawdziwych farmerów w otoczeniu sielskiej scenerii. Kolacja na farmie.
Wczesnym rankiem wyjazd na przygodę z surykatkami. Te małe zwierzątka żyją zazwyczaj w kilkunastoosobowych rodzinach, w specjalnie wykopanym systemie norek. Wraz z pierwszymi promieniami słońca po kolei wyłaniają się ze swoich kryjówek, co jest niesamowitym spektaklem wywołującym uśmiech na twarzy u każdego. Następnie wizyta na farmie strusi. Oudtshoorn jest ich światową stolicą i takich farm jest tu kilkadziesiąt. Następnie przejazd szutrową drogą (przejezdną również dla samochodów osobowych) przez przełęcz Swartberg do sennego miasteczka Prince Albert. Po drodze przystanek przy najbardziej spektakularnych punktach widokowych. W Prince Albert koniecznie trzeba zatrzymać się na lunch (płatny dodatkowo) w historycznym hotelu Swartberg i przespacerować się urokliwymi uliczkami. Powrót do Oudtshoorn już drogą asfaltową z przystankiem przy Wodospadzie Meiringspoort. Kolacja na farmie.
Opuszczamy Route 62. Przejazd na wybrzeże Szlakiem Ogrodów (Garden Route).  Szlak Ogrodów przyciąga turystów malowniczymi drogami, leśnymi szlakami, nieskażonymi plażami oraz pełnymi spokoju jeziorami i lagunami. Występuje tu niezwykłe bogactwo ptaków.  Spacer długą szeroką plażą w Brenton, a następnie dojazd do Knysny, wypoczynkowej miejscowości słynącej z 17-kilometrowej laguny osłoniętej od strony morza dwoma klifami nazywanymi cyplami Knysny (Knysna Heads). Poziom wody w lagunie  zmienia się pod wpływem przypływów o prawie 2 metry,  przenosząc za każdym razem ogromne ilości wody, w której żyją koniki morskie (Hippocampus capensis). Sama laguna jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych i połowów  ryb. Czas wolny na spacer w porcie i na Wysepce Thesen, gdzie znajduje się wiele doskonałych restauracji serwujących owoce morza.  Dla chętnych rejs jachtem.
Po śniadaniu przejazd do nadmorskiego miasteczka Plettenberg Bay, skąd wypłyniemy łodzią motorową w poszukiwaniu delfinów, uchatek, pingwinów, a w sezonie od lipca do listopada także wielorybów. Następnie przejazd do Parku Narodowego Tsitsikamma, gdzie znajdują się wiszące mosty rozwieszone między skałami tuż przy oceanie. W parku można także skoczyć na bungee z mostu o wysokości bagatela 216 m!!! Wieczorem powrót do Knysny na nocleg.
Przejazd wybrzeżem w kierunku Zachodnim. Po drodze przystanek w Mossel Bay. Wizyta w Muzeum Bartholomeo Diasa - odkrywcy Przylądka Dobrej Nadziei. Można tu zobaczyć między innymi replikę karaweli (w oryginalnych rozmiarach), która Dias opłynął Przylądek Dobrej Nadziei. Nocleg w hotelu nad Oceanem Indyjskim. Czas na relaks i wypoczynek.
Wyprawa na nurkowanie z rekinami żarłaczami białymi z Mossel Bay (wczesna pobudka, godzina wypłynięcia potwierdzana jest poprzedniego dnia). Nurkowanie z rekinami to ekscytujące przeżycie, podczas którego można znaleźć się oko w oko z żarłączem w jego naturalnym środowisku. Nurkowanie z rekinami odbywa się w specjalnie do tego przygotowanych klatkach i pod bacznym nadzorem profesjonalnych płetwonurków (nurkowanie odbywa się bez aparatów tlenowych, schodzi się do klatek przyczepionych do burty łodzi motorowej, zanurzonych w oceanie). Dla tych, którzy nie nurkują czas na wypoczynek na plaży nad Oceanem Indyjskim. Następnie przejazd do malutkiej osady rybackiej, Arniston, czas na zwiedzanie osady, która słynie z historycznej zabudowy - malutkich domków o białej fasadzie. Znajdują się tu również piaszczyste wydmy oraz nadbrzeżne groty, do których można się dostać tylko podczas odpływów. Trasa wiedzie klifowym wybrzeżem pełnym zatoczek.
Po śniadaniu przejazd na Przylądek Igielny – najbardziej na południe wysunięty punkt Afryki. Tutaj spotykają się dwa Oceany - Indyjski i Atlantycki. Warto przespacerować się kładką na samym krańcu przylądka i obserwować jak wędkarze walczą z morskimi falami. Następnie przejazd do Hermanus - kurortu wypoczynkowego położonego nad oceanem i słynącego z przypływających tu każdego roku (pomiędzy lipcem a listopadem) wielorybów. Światowa stolica wielorybów, bo tak jest nazywane Hermanus, jest urocza nawet poza sezonem waleni. Warto spędzić tu co najmniej pół dnia i napawać się pięknymi widokami na zatokę i przespacerować się jego uliczkami pełnymi małych sklepików i wspaniałych restauracji. W sezonie wielorybów w programie rejs w celu bliższego obcowania z tymi ogromnymi ssakami. Zaletą Hermanus jest także to, że wieloryby można obserwować również z licznych punktów widokowych rozsianych wzdłuż wybrzeża.
O określonej godzinie przejazd na lotnisko w Cape Town i wylot do Polski.
Cena

Ceny na sezon 2023/24 (dowolne terminy dostosowane do Państwa preferencji od 1 listopada do 31 marca):

Przy 2 osobach podróżujących razem: 7512 EUR/osobę.
Przy 4 osobach podróżujących razem: 5016 EUR/osobę.
Przy 6 osobach podróżujących razem: 4188 EUR/osobę.
Przy 8 osobach podróżujących razem: 4032 EUR/osobę.

Dopłata do pok. 1-os. 880 EUR.

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie wg programu w pokoju 2-osobowym;
 • Wyżywienie wg programu: śniadania w hotelach i 3 kolacje;
 • Transport z lokalnym licencjonowanym przewodnikiem/kierowcą (j. ang; j. pol – do potwierdzenia);
 • Bilety wstępów do odwiedzanych atrakcji poza wycieczkami fakultatywnymi;
 • Opłata bagażowych w hotelach i na lotnisku;
 • Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż;
 • Składkę TFGiP (zgodnie z ustawą o usługach turystycznych).

Cena za pakiet  nie zawiera:

 • przelotów międzynarodowych – cenę podajemy osobno, wg cenników linii lotniczych (od ok. 3650 PLN/os./Turkish Airlines, od ok. 4150 PLN/os./Qatar Airways);
 • wycieczek/aktywności fakultatywnych: rejs o zachodzie słońca po lagunie Knysna ok. 100EUR/os., nurkowanie z rekinami w Mossel Bay ok. 160EUR/os. , rejs w poszukiwaniu wielorybów w Hermanus ok. 70EUR/os.;
 • Dodatkowych posiłków i napojów do posiłków;
 • Dodatkowych, ubezpieczeń: sporty, koszty rezygnacji, choroby przewlekłe;
 • Napiwków.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego