Rovos Rail z Pretorii do Kapsztadu

RPA
Rovos Rail z Pretorii do Kapsztadu
Jeden z najsłynniejszych pociągów świata przemierzający bezdroża południowej Afryki. Charakteryzuje go wyjątkowy luksus, pięknie odrestaurowane kabiny oraz wyjątkowo malownicze trasy. Posiada 2 wagony restauracyjne, wagon wypoczynkowy z wygodnymi sofami, wagon widokowy z przestronnymi oknami, wagony sypialne z prywatnymi kabinami oraz wyodrębnioną palarnię. W kuchni używa się wyłącznie świeżych produktów, daniom akompaniują doskonałe południowoafrykańskie wina. Podczas kolacji wymagane są stroje wieczorowe.
Rodzaj programu
Zwiedzanie pociągiem uroków Afryki Południowej
Trasa programu
Johannesburg - Rezerwat Pilansberg - Pretoria - Kimberly – Karoo - Kapsztad
Najlepsza pora
od września do kwietnia
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Przelot do Johannesburga wybranymi liniami. Godziny i cena do potwierdzenia.
Przylot do tętniącego życiem Johannesburga w godzinach przedpołudniowych, spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do jednego z prywatnych rezerwatów przyrody – Pilansberg, usytuowanym w regionie, gdzie nie występuje malaria. Po lunchu zakwaterowanie w Ivory Tree Private Game Lodge i czas na odświeżenie się po podróży oraz aklimatyzację w afrykańskim buszu. Po podwieczorku wyjazd na pierwsze safari. Safari odbywać się będzie odkrytymi samochodami terenowymi i będzie prowadzone przez doświadczonych przewodników (zwanych rangerami) mających doskonałą wiedze na temat afrykańskiego buszu i zamieszkujących w nim zwierząt. W trakcie safari zostaną podjęte próby wytropienia “wielkiej afrykańskiej piątki” (do której zalicza się lwy, nosorożce, słonie, lamparty i bawoły afrykańskie). Po safari powrót do lodgy, gdzie będzie na nas czekać kolacja w afrykańskim stylu. http://ivorytreegamelodge.com/
Wczesna pobudka, kawa/herbata i wyjazd na poranne safari, w trakcie którego podejmiemy kolejną próbę wytropienia afrykańskiej wielkiej piątki. Po powrocie śniadanie. Następnie czas wolny na wypoczynek na łonie afrykańskiej natury lub relaks w SPA.Lunch w lodgy. Późnym popołudniem wyjazd na wieczorne safari samochodami terenowymi. Ostatnia szansa na zobaczenie dzikich afrykańskich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Po powrocie kolacja w Boma (przy ogniu, pod gwiazdami).
Po śniadaniu wykwaterowanie z rezerwatu i przejazd w kierunku Pretorii – jednej z trzech stolic Południowej Afryki na zwiedzanie miasta. Lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu przejazd na stację Rovos Rail skąd rozpoczniemy niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni jednym z najekskluzywniejszych pociągów świata zwanym Rovos Rail będącym unikalnym symbolem romantycznej epoki kolei parowej. odjazd z dworca Rovos Rail w Pretorii. Popołudniowa herbatka będzie serwowana w wagonie obserwacyjnym, skąd będzie można oglądać złotonośne obszary Witwatersrand. Kolacja w wagonie restauracyjnym. Nocleg w pociągu.
Kontynuacja podróży Rovos Rail. Po śniadaniu pociąg zatrzymuje się w słynącym z wydobywanych tu diamentów mieście Kimberly. Odbędziemy tu wycieczkę po kopalni diamentów i będziemy mogli zapoznać się z historią ich wydobycia w RPA, jak też zrobić sobie zdjęcie na tle tzw. „Big Hole” czyli pierwszej i jednej z największych odkrywek wykopanych w ziemi w celu wydobycia diamentó. Po przystanku w Kimberly pociąg kieruje się w stronę Kapsztadu. Lunch jest podany w wagonie restauracyjnym a popołudniowa herbatka w wagonie obserwacyjnym, z którego można podziwiać zapierające dech w piersiach rozlegle przestrzenie półpustynnego Karoo. Kolacja i nocleg na pokładzie pociągu.
Czas wolny na spacer po urokliwych uliczkach. Ok 10h30 pociąg odjeżdża w kierunku Cape Town - Kapsztadu. Lunch jest serwowany wagonie restauracyjnym a popołudniowa herbatka w wagonie obserwacyjnym, skąd można podziwiać wspaniałe widoki malowniczych gór oraz rozległych dolin pokrytych plantacjami winogron. Po pokonaniu łancucha wyniosłych gór pociąg dojeżdża do Cape Town (planowy przyjazd 18H00) i tu kończy się romantyczna podróż w czasie i przestrzeni na pokładzie unikalnego Rovos Rail. Po opuszczeniu pociągu spotkanie z lokalnym przewodnikiem/kierowca i przejazd do wyjątkowego hotelu Mount Nelson. Zakwaterowanie, czas na odświeżenie się i kolacja w jednej z lokalnych restauracji. http://www.mountnelson.co.za/web/ocap/mount_nelson_hotel.jsp
Po śniadaniu całodzienna wycieczka na Półwysep Przylądkowy oraz Przylądek Dobrej Nadziei. Przejazd malowniczymi trasami wokół półwyspu (włącznie z piękną trasą widokową – Chapmans Peak Drive) połączony z rejsem na wyspę fok (Duiker Island), wizyta w Rezerwacie Pingwinów zwanym Boulders oraz w Rezerwacie Przylądka Dobrej Nadziei. Wszystkie te miejsca wchodzące w skład Parku Narodowego Góry Stołowej i zostały wpisane przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Lunch będzie podany w jednej z lokalnych restauracji specjalizującej się w daniach z ryb i owoców morza. Powrót do hotelu późnym popołudniu. Czas na odświeżenie się i przejazd na kolację pożegnalną w jednej z afrykańskich restauracji.
Po śniadaniu podejmiemy próbę wjazdu kolejką linową na słynną Górę Stołową (wyjazd uwarunkowany pogodą), skąd można zobaczyć wspaniałą panoramę Cape Town oraz okolic. Następnie przejedziemy przez najstarsze części miasta, min. Bo Kaap – dzielnicę zamieszkałą przez ludność pochodzenia Malajskiego; Ogrody Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, przy których znajdują się budynki Parlamentu Południowo Afrykańskiego; zobaczymy fort zwany Twierdzą Dobrej Nadziei i będący jedną z najstarszych budowli w RPA, a także ratusz, wybudowany w renesansowym stylu. Następnie przejazd przez słynny Bulwar Alfreda i Wiktorii. Lunch w jednej z restauracji Bulwaru. Czas wolny na zakupy. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Europy.
Przylot do Polski wg. rozkładu linii lotniczej
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego