Ranking najlepszych linii lotniczych świata 2019

Podróżowanie samolotami jest dzisiaj bardzo popularne. Jednak nie wszyscy lubią taką formę podróżowania, ze względu na lęk przed lataniem lub względy ekologiczne. Jednakże wszyscy musimy się zgodzić, że świat samolotów i linii lotniczych jest wyjątkowo ciekawy i intrygujący.

Specjalnie dla osób, które często podróżują różnymi liniami lotniczymi i ważny jest dla nich standard lotu, obsługa, jakość jedzenia, czy punktualność, ale i dla tych, dla których najważniejszy jest jak najkrótszy czas przesiadki, co roku tworzy się ranking najlepszych linii lotniczych.  Linie lotnicze poddawane są ocenie pod względem wielu kryteriów określających komfortową podróż, m.in. wiek floty, opinie pasażerów, rentowność, potencjał prowadzonych inwestycji, a także zaangażowanie personelu, poziom usług i innowacji.

A więc przedstawiamy Państwu najlepsze linie lotnicze świata 2019 r. wg portalu Business Insider:

 1. QATAR AIRWAYS 

  Linia lotnicza, która przez ostatnie 10 lat, po raz 5 uzyskała tytuł najlepszego przewoźnika roku. Qatar Airways to narodowy przewoźnik Kataru, który swoją bazę ma na lotnisku Hamad, na obrzeżach stolicy kraju – Dohy. Słynie ze smacznego menu, dużego wyboru win i wyjątkowej klasy biznes – Qsuite. Linie Qatar Airways rozpoczęły swoją działalność w 1994r. i należą wraz z American Airlines, British Airways i Quantas do tej samej organizacji OneWorld.

 2. SINGAPORE AIRLINES

  Od lat jest w czołówce najlepszych linii lotniczych świata. Zasłynął wprowadzeniem do swojej oferty najdłuższego połączenia lotniczego na świecie, czyli trasy z Singapuru do Nowego Jorku. Mówi się, że Singapore Airlines posiada najwygodniejsze fotele ze wszystkich linii lotniczych, a menu komponowane jest przy współpracy renomowanych szefów kuchni.

 3. ALL NIPPON AIRWAYS

  Największe japońskie linie lotnicze, które mają swoją siedzibę na lotnisku Tokio-Narita. Latają do około 50 destynacji w Japonii oraz 32 międzynarodowych destynacji w Azji, Europie i Ameryce Północnej.  Turyści chwalą cudowną obsługę, szeroki program rozrywki i bardzo dobry katering. Są członkiem sojuszu Star Alliance, do którego należą także Lufthansa i PLL LOT.

 4. CATHAY PACIFIC – Największe japońskie linie lotnicze
 5. EMIRATES – Linie lotnicze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich
 6. EVA AIR – Tajwańskie linie lotnicze
 7. HAINAN AIRLINES – Prywatna chińska linia lotnicza
 8. QANTAS AIRWAYS – Australijskie linie lotnicze
 9. LUFTHANSA – Największa europejska linia lotnicza
 10. THAI AIRWAYS INTERNATIONAL – Narodowe linie lotnicze Tajlandii