Esencja Australii

Australia
Esencja Australii
Zapraszamy do Australii !

Australia to jeden z najpiękniejszych zakątków na Ziemi, posiadający niecodzienną faunę i florę, dzięki temu, że jest położona z dala od innych kontynentów. Powstały tu nowe okazy, które są endemitami, czyli są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju i nie znajdziemy ich nigdzie indziej. Australia to moc atrakcji turystycznych. Wspaniałe parki narodowe, największa na świecie rafa koralowa, klify Great Ocean Road to tylko jedne z nielicznych znaków szczególnych tego kraju.
Na wycieczce objazdowej poznają Państwo krainę misiów koala, kangurów. Poczują Państwo chłodną bryzę wiejącą znad Oceanu i zapach eukaliptusowych drzew. Zobaczą Państwo przebijające się przez ostre trawy pustyni czerwone promienie słońca, oraz poznają kulturę rdzennych mieszkańców od których spróbują się Państwo nauczyć rzucać bumerangiem! Będzie można zachwycić się bajecznie kolorową rafą koralową, zrobić zakupy w luksusowym centrum handlowym - Queen Victoria Building, zrobić zdjęcia przy najsłynniejszej operze świata, zobaczyć rysunki naskalne, stworzone przez Aborygenów podczas tradycyjnych ceremonii, zagrać na drewnianym didgeridoo czy spróbować tradycyjnych australijskich przysmaków - lamingtonów, kalmarów lub dampera.

Program jest idealny zarówno dla par jak i rodzin z dziećmi. Program może być dowolnie zmodyfikowany i dostosowany do Państwa potrzeb i oczekiwań. Termin, ilość osób oraz standard zakwaterowania jest dowolny, choć specjalnie dla Państwa wyselekcjonowaliśmy na tej trasie wyjątkowe miejsca noclegowe. Dla chętnych możliwa jest opieka polskojęzyczna. Program można zrealizować również w wersji „selfdrive”, wynajętym dla Państwa samochodem. Jeżeli są Państwo zainteresowani wyceną w konkretnym terminie prosimy o kontakt.
Rodzaj programu
Objazdowo-pobytowy
Trasa programu
MELBOURNE – GREAT OCEAN ROAD – PHILIPE ISLAND - ULURU – CAIRNS – KURANDA - PORT DOUGLAS lub HAMILTON ISLAND - SYDNEY
Ilość dni
16
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Przelot do Australii wg rozkładu linii lotniczej.
Przylot do Melbourne, powitanie na lotnisku przez naszego kontrahenta i transfer do hotelu. Czas wolny na wypoczynek po podróży. Polecamy wyjście na kolację do jednej ze słynnych lokalnych restauracji.
Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem (ok. 6h). Melbourne jest najdalej wysuniętym na południe miastem Australii, na początku XX wieku uznawane za pierwszą stolicę, która w 1927 roku została przeniesiona do Canberry. Jest pięknie położone, w rejonie malowniczej góry Dandenong, porośniętej ogromnymi eukaliptusami i paprociami drzewiastymi, w okolicy miasta mieści wiele znakomitych winnic, parków narodowych, piaszczystych plaż, malowniczych zatok.
Całodniowa wycieczka słynną trasą panoramiczną Great Ocean Road pomiędzy miastami Torquay i Warrnambool w stanie Victoria o długości 243 km. Droga, wraz z położonymi przy niej parkami narodowymi (m.in. Dwunastu Apostołów i Otway) jest ogromną atrakcją turystyczną. Jadąc krętą drogą wykutą w zboczach nadmorskich klifów i wzgórz można podziwiać przepiękne krajobrazy. Przy drodze znajduje się wiele dzikich plaż, punktów widokowych, wodospadów, malowniczych miasteczek i innych atrakcji turystycznych. Czas trwania ok. 11h (8:00-19:00) Opcjonalnie, za dopłatą: 15 min. przelot widokowy nad wybrzeżem.
Całodniowa wycieczka na Wyspę Filipa, której największą atrakcją jest obserwacja wieczornej parady najmniejszych pingwinów na świecie. W programie również możliwość zobaczenia i karmienia różnych gatunków kangurów, koali, oglądanie kolorowych ptaków, gadów, czy psów dingo. Czas trwania: ok. 9h (10:00-24:00)
Wykwaterowanie z hotelu, o umówionej godzinie transfer na lotnisko i przelot do Ayers Rock. Po przylocie transfer do wybranego hotelu / lodży. W czasie pobytu w Uluru odbywają się grupowe wycieczki z hotelu, z których można korzystać w ramach pakietów pobytowych. Wycieczki i aktywności są organizowane w godzinach porannych i popołudniowych oraz wieczornych, ze względu na wysokie temperatury w ciągu dnia. Po południu wycieczka (serwis grupowy) do Uluru, najsłynniejszego monolitu w Australii, uważanego za świętą górę aborygenów. Formacja powstała z prekambryjskich piaskowców, z minerałami, które sprawiają, że góra robi wrażenie, że zmienia kolory w zależności od kąta padania promieni słonecznych, a tlenek żelaza, potęguje wrażenie niezwykłego czerwonego zabarwienia.
Wczesnym rankiem zwiedzanie Parku Narodowego Kata Tjuta – najciekawszego według wielu turystów parku w Australii. Właśnie tu znajduje się najsłynniejsza skała i święte miejsce Aborygenów – Uluru, przez wiele lat uznawana za największy monolit świata. Ta niezwykła ognistoczerwona skała ma ponad 318 m wysokości i 8 km obwodu. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Cairns , transfer do hotelu. Wieczorem przejazd na kolację do wybranej restauracji oferującej dania lokalnej kuchni, włączając tradycyjną kuchnię Aborygenów.
Po śniadaniu spacer do portu i wypłynięcie łodzią (serwis grupowy) na Wielką Rafę Koralową. W programie nurkowanie z maską i rurką, lunch na pokładzie łodzi, odpoczynek i plażowanie na bezludnej wyspie. Po południu powrót do portu w Cairns. Spacer do hotelu, odpoczynek i kolacja w jednej z lokalnych restauracji.
Po śniadaniu transfer na stację Freshwater, skąd rozpocznie się całodniowa wycieczka koleją Kuranda Scenic Railway łączącą miasta Cairns i Kuranda, słynącą z niezwykle malowniczej trasy. Kolej została wybudowana w 1891 r. , z uwagi na różnorodność terenu, przeprowadzono ją niezwykłą, krętą trasę pełną mostów, tuneli oraz serpentyn. 34-kilometrowa trasa prowadzi pośród malowniczych wzgórz pokonując różnicę poziomów liczącą 300 m. Trasa biegnie początkowo doliną pełną trzciny cukrowej, a następnie pnie się coraz wyżej pokonując 15 tuneli w górach, mijając z jednej strony stromą skarpę, a z drugiej 300-metrową przepaść. Uwaga na spadające orzechy kokosowe! Przejazd koleją trwa ok. 1,5. Wycieczka zakończy się w okolicy Tjapukai – Parku Kultury Aborygenów, lunch w jednej z restauracji. Następnie powrót samochodem do Cairns. Wycieczka organizowana jest koleją pod warunkiem dobrej pogody (brak ulewnych deszczy).
Po śniadaniu wykwaterowanie w hotelu i przejazd do miasteczka Port Douglas (ok. 60 km), które poza portem jest wartą odwiedzenia miejscowością wypoczynkową. W okresie letnim (listopad-kwiecień) temperatury sięgają powyżej 30C, ale trzeba liczyć się z przelotnymi ulewnymi opadami (klimat tropikalny). Miasteczko słynie z ładnej, szerokiej, piaszczystej plaży, warto wybrać się na krótką wycieczkę na Przylądek Tribulation lub rejs na okoliczne wysepki lub po rzece Daintree. 2 lub 3 noce, czas na wypoczynek i relaks. Alternatywnie zamiast Port Douglas polecamy pobyt na Wyspie Hamilton, na którą trzeba dolecieć lokalnym samolotem. Tak również czas na wypoczynek i relaks (2 lub 3 noce).
Wypoczynek w Port Douglas lub na Wyspie Hamilton.
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Sydney. Po przylocie transfer do wybranego hotelu i odpoczynek po podróży. Polecamy kolację w jednej ze słynnych tutejszych restauracji oraz wieczorny spacer po mieście.
Po śniadaniu poranne zwiedzanie Sydney z przewodnikiem. W programie: dzielnica Rocks z pierwszym kościołem w Australii, Obserwatorium i zabytkowe Convict Cottages, Circular Quay, Opera House i ogród botaniczny. W niewielkiej odległości spacerkiem piękny widok na katedrę i przystań Macquarie, Harbour Bridge i Operę. Następnie Woolloomooloo, Kings Cross i przejazd do Zatoki Rushcutters na lunch w australijskim klubie jachtowym (Cruising Yacht Club of Australia). Po lunchu kontynuujemy podróż przez Darling Point oraz prestiżowe przedmieście Sydney. Spacer przez Double Bay, Rose Bay, Vaucluse, Watsons Bay i najsłynniejszą plażą Bondi w Sydney. Powrót do centrum miasta przez Paddington, docierając do portu Darling, gdzie rozpocznie się rejs wokół portu w Sydney (ok. 2h). Powrót do Darling Harbour i czas wolny. Powrót do hotelu we własnym zakresie.
Po śniadaniu przejście spacerkiem z przewodnikiem polskojęzycznym do Opery, następnie 1-godzinne zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem (anglojęzycznym), zwiedzania bywają się w małych kilkunastoosobowych międzynarodowych grupach, możliwy również serwis prywatny. Czas na lunch. Ok godz. 13h15 wspinaczka na most – Bridge Climb. Wymagane dobre zdrowie i brak lęku przestrzeni ze względu na dużą wysokość. Całość aktywności trwa ok. 3,5h (przed wspinaczką nie można pić alkoholu. limit max. 0,05%, zalecany wygodny ubiór i obuwie, na most nie można zabierać kamer, telefonów, etc.). Alternatywnie dla osób, które wolą spędzić czas pośród dzikiej przyrody proponujemy malowniczy rejs w rejonie Parku Narodowego Ku Ring Gai Chase. Rano, ok. godz. 08h00 transfer do Parku Narodowego, po ok. 1-godzinnym transferze przyjazd do West Head Lookout, z pięknym widokiem na Morze Tasmańskie, latarnię morską na Przylądku Barrenjoey, okoliczne plaże i Wyspę Lion, z największą populacją małych pingwinów, następnie wizyta na Skale Aborygenów (spacer i łagodna wspinaczka z przewodnikiem), następnie przejazd do Akuna Bay i wypłynięcie na 2,5-godzinny rejs widokowy w rejonie parku narodowego. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. W pakiecie lunch, owoce, napoje, przekąski, woda.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego