Północne salary i kosmiczna Atacama

Argentyna, Chile
Północne salary i kosmiczna Atacama
Pustynia Atacama w Chile uważana jest za jedno z najbardziej suchych miejsc na świecie, ale także za jedno z najbardziej surrealistycznych miejsc z powodu swoich księżycowych krajobrazów. Nic dziwnego, że NASA wykorzystywało pustynię do testowania kosmicznych łazików.  Boliwia
z największymi na świecie równinami solnymi, swoją urzekającą surowością oraz kulturą indiańską oferuje niezapomniane przeżycia. Argentyńska Salta i Jujuy urzekają swoim pięknem.

Wyprawę tą realizujemy w autach 4x4, gdyż jest to najefektywniejsza forma poznania tych miejsc-bardzo często bardzo trudno dostępnych. Jest to też najlepsza forma personalizacji przeżyć w trakcie podróży. Oprócz miejsc, gdzie robimy normalnie przystanki z racji walorów krajobrazowych, Państwo możecie poprosić kierowcę o zatrzymanie się w miejscach, które Państwa zachwyciły. Z uwagi na dystanse, dzikość tych miejsc kierowcy, którzy prowadzą wyprawy, są prawdziwymi specjalistami od regionu i są w stanie zareagować na zmiany klimatu, które mogą doprowadzić do zmian w programie.

Północ Argentyny oraz graniczące z nią części Chile i Boliwii cieszą się wielkim uznaniem u turystów z całego świata. Niesamowite widoki skalanych formacji, gejzerów, pustyń mieszają się z wpływami kultury indiańskiej tak silnie widocznej na płaskowyżu Andów.

Wyjazd 4x4 można rozszerzyć o Boliwię (+2 dni).

Rodzaj programu
Wyprawa 4x4
Trasa programu
Buenos Aires - Salta (Quebrada de Humauaca, Wzgórze Siedmiu Kolorów, Tilkara) - San Pedro de Atacama - San Antonio de las Cobres - Buenos Aires
Ilość dni
10
Najlepsza pora
od listopada do marca
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Przylot do Buenos Aires w godzinach porannych. Spotkanie z Buenos rozpoczniemy od miejsca najbardziej emblematycznego dla tej metropolii i kultury Argentyny w ogóle - La Boca. To w tej portowej dzielnicy narodziło się tango. Przejdziemy przez słynną uliczkę kolorowych domków Caminito oraz wejdziemy do jednego z domów pokazujących życie imigrantów nazywanych Conventillo. Następnie przejedziemy koło Plaza Congreso, gdzie znajduje się budynek parlamentu Argentyny, kierując się do zabytkowego centrum. Stąd przejdziemy na Plac Majowy. To centrum wydarzeń politycznych Argentyny. Tu znajdują się najważniejsze budynki centrum miasta m.in. Katedra oraz Pałac Prezydencki – słynna Casa Rosada, z którego przemawiała wielokrotnie słynna Evita. Z Placa del Mayo proponujemy krótki spacer ulicą Florida do klimatycznej restauracji na obiad z argentyńskim stekiem z polędwicy i winem w roli głównej. Po obiedzie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny
Po śniadaniu przelot do Salta. Na lotnisku czekają na nas auta 4x4. Kierujemy się bezpośrednio do małego indiańskiego miasta Tilcara położonego w Quebrada de Humauaca. Jest to wspaniały wąwóz wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy tu wspaniałe widoki formacji skalnych mieniących się różnymi kolorami takie jak Wzgórze Siedmiu Kolorów oraz poczujemy obecność kultury indiańskiej. W urokliwej Tilkarze spędzimy noc.
Po śniadaniu wyruszamy z Tilcary w kierunku równin solnych. Po dotarciu na równiny solne spędzimy czas, spacerując i podziwiając ich piękno. Następnie kontynuujemy podróż w kierunku granicy chilijsko-argentyńskiej. Dzień zakończymy w San Pedro de Atacama w Chile.
Następnego dnia rano wyruszamy do krainy gejzerów, gdzie oprócz wspaniałych księżycowych widoków będziemy mogli wykąpać się w termalnych wodach. Po powrocie do San Pedro de Atacama przerwa na obiad. Następnie po południu wyruszamy do Doliny Śmierci i Doliny Księżycowej. Tutaj doświadczymy zjawiskowego zachodu słońca. Powrót do San Pedro de Atacama i czas wolny
Po śniadaniu kontynuujemy wyprawę po niewiarygodnej Atacamie. Zobaczmy oazę Toconao oraz laguny na płaskowyżu andyjskim. W trakcie podróży piknik w niesamowitym otoczeniu na równinach solnych w towarzystwie flamingów. Następnie przekraczamy granicę chilijsko-argentyńską i zatrzymujemy się na noc w San Antonio de las Cobres.
Po śniadaniu kontynuujemy podróż przez zapierające dech w piersiach krajobrazy Przełęczy Byka w kierunku miasta Salty. Po dotarciu do Salty kończymy naszą wyprawę w 4x4. Zakwaterowanie i czas wolny. Wieczorem spacer po starówce. Salta nazwana jest La linda (piękna) dzięki swojemu położeniu oraz kolonialnej architekturze. Proponujemy wypad do tradycyjnej Pena, czyli miejsca, gdzie można skosztować lokalnej kuchni, posłuchać muzyki i popatrzyć na mieszkańców spontanicznie tańczących w rytm Chacarery (lokalnej muzyki ludowej). Zobacz video.
Śniadanie w hotelu. Następnie transfer na lotnisku i przelot do Buenos Aires. Przejazd do hotelu. Wieczorem przejazd do jednego z najpiękniejszych teatrów w Buenos. Zapraszamy na Tango Show połączone z uroczystą kolacją. Pokaz poprzedzony zostanie lekcją tanga! Wszystko odbędzie się w charakterystycznym dla Buenos lokalu działającym od 1920 roku. Następnie podczas uroczystej kolacji obejrzymy historię tanga opowiedzianą tańcem i muzyką. Wystąpią najlepsi tancerze Buenos a towarzyszyć im będzie muzyka na żywo. Podczas kolacji nielimitowane napoje (soft, wino i piwo). UWAGA: Lekcja rozpoczyna się o godz. 19:30 w przypadku opóźnień grupa idzie od razu na kolację
Po wymeldowaniu z hotelu, kierujemy do zabytkowej dzielnicy San Telmo, gdzie co niedzielę odbywa się słynny bazar staroci. Tam można kupić wyjątkowe pamiątki i antyki! Spacer po klimatycznych uliczkach i ostatnie zakupy. Obiad w klimatycznej restauracji Sagardi oferującej kuchnię baskijską.  Następnie przejazd na lotnisko.  Wylot do Europy. Przylot do Warszawy następnego dnia wg. rozkładu wybranej linii lotniczej.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego