Perły Meksyku

Meksyk
Perły Meksyku
Zapraszamy na zwiedzanie Meksyku rozpoczynając od niezwykłej metropolii Mexico City i kończąc na słonecznym, pełnym szerokich piaszczystych plaż Półwyspie Jukatan. Po drodze podróż przez najlepiej zachowane miasto Azteków Teotihuacan ze słynną Piramidą Słońca, najstarsze miasto Meksyku - Cuernavaca, słynące z przetwórstwa srebra Taxco, cudowne, kolonialne miasto Oaxaca. Następnie przystanek w rejonie źródeł mineralnych Hierve El Aqua, przeprawa przez przepiękny Wąwóz Sumidero, przystanek w kolonialnym mieście San Cristobal de las Casas i lokalnych wioskach, których mieszkańcy noszą tradycyjne czerwono-białe tuniki i tradycyjne okrągłe kapelusze z tasiemkami. Przejazd piękną, widokową trasą przez Stan Chiapas do jednego z najważniejszych miast Majów - Palenque. Na zakończenie podróży przejazd przez Półwysep Jukatan, w tym miasto Campeche, Meridę - stolicę stanu, Uxmal - niezwykłe miasto Majów, słynące z żółtych budynków Izamal  oraz niezwykle popularną wśród turystów Chichen Itzę - jeden z siedmiu cudów świata. Przed wylotem do Polski polecamy wypoczynek przy pięknych piaszczystych plażach.

Program realizowany jest na bazie prywatnego serwisu. Przewodnik w języku angielskim lub hiszpańskim jest do wyłącznej dyspozycji klienta. Ilość osób, termin, standard zakwaterowania dopasowujemy do Państwa preferencji. Przeloty liniami regularnymi. Program możemy modyfikować wg Państwa potrzeb i życzeń.
Rodzaj programu
Program objazdowo-pobytowy
Trasa programu
Meksyk - Teotihuacan - Cuernavaca - Taxco - Oaxaca - Monte Alban - Mitla - Tule - Tuxtla - San Cristobal de La Casas - Palenque - Campeche - Uxmal - Półwysep Jukatan
Ilość dni
18
Najlepsza pora
od listopada do marca
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Wylot z Polski do Mexico City wg rozkładu linii lotniczej (przelot z przesiadką). Po wylądowaniu powitanie na lotnisku przez naszego kontrahenta (tabliczka z nazwiskiem) i prywatny transfer do hotelu. Czas wolny na wypoczynek po długim locie.
Po śniadaniu zwiedzanie miasta Meksyk. W programie Plac Zocalo, niegdyś ważny ośrodek azteckich ceremonii, obecnie główny plac miasta, Katedra Metropolitalna, budowana przez prawie 300 lat przez kilkunastu architektów, Palacio Nacional będący siedzibą władz i Archiwów Państwowych, ze słynnymi muralami Diega Rivery (męża Fridy Khalo), przedstawiającymi historię Meksyku. Następnie przejazd do Teotihuacan (oddalone ok. 50 km od miasta), jednego z najlepiej zachowanych miast Azteków ze słynnymi piramidami, w tym z największą Piramidą Słońca. W czasach świetności miasto liczyło 200 tys. mieszkańców.
Śniadanie w hotelu. Przejazd do "srebrnego miasta" Taxco. Po drodze krótki przystanek w Cuernavaca, najstarszym mieście Meksyku. Po dojeździe do Taxco zaczniemy od wizyty w sklepie ze srebrem, gdzie zapoznamy się z procesem jego przetwórstwa. Następnie spacer po klimatycznych uliczkach, wizyta w kościele Santa Prisca - klejnocie barokowej architektury. Późnym popołudniem powrót do Mexico City na nocleg.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Oaxaca, stolicy stanu o tej samej nazwie i największego miasta regionu, słynącego z pięknej kolonialnej architektury, gwarnych placów z licznymi restauracjami i kawiarniami. Ze względu na unikalną architekturę miasto zostało wpisane na listę UNESCO. Czas wolny.
Wycieczka do starożytnej stolicy Zapoteków – Monte Alban położonej kilka kilometrów za Oaxacą na wierzchołku wzgórza, z którego rozpościerają się malownicze widoki na okoliczne doliny. Stanowisko ze względu na walory kulturowe również zostało wpisane na listę UNESCO. Znajdują się tu świątynie, pałac, majestatyczne posiadłości i grobowce skupione wokół głównego placu Gran Plaza. Po południu powrót do Oaxaca na nocleg.
Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Mitli, gdzie znajdują się słynne mozaiki wyrzeźbione na ścianach zapoteckich budowli. Nie mają one sobie równych w całym Meksyku. Następnie przejazd do mineralnych źródeł Hierve El Agua, które tworzą błękitne oczka wodne w skalistych zagłębieniach na szczycie wzgórza, z którego roztaczają się niesamowite widoki. Miejsce absolutnie magiczne, a kąpiel w takiej scenerii niezapomniana! W drodze powrotnej do Oaxaca przystanek przy jednym z największych drzew świata w Tule. Nocleg w Oaxaca.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do miasta Tuxtla (Oaxaca – Mexico City i  Mexico City – Tuxtla), skąd wyruszymy do pięknego Wąwozu Sumidero. Rejs rzeką, biegnącą dnem wąwozu o stromych ścianach wznoszących się na wysokość 1000 m do  niewielkiej miejscowości Chiapa de Corzo. Następnie przejazd malowniczą trasą  górską  do urokliwego miasteczka San Cristobal de Las Casas położonego na wysokości 2100 m n.p.m. Nocleg.
Po śniadaniu spacer z przewodnikiem po kolonialnym miasteczku, którego centralnym miejscem jest Plac Główny 31 Marca z licznymi knajpkami, kafejkami i stoiskami z pamiątkami i przekąskami oraz majestatyczną katedrą. W programie także najpiękniejszy z kościołów Templo de Santo Domingo z barokowym wnętrzem i różową fasadą i barwnym targiem rękodzieła Indian Tzotziles. Po południu przejazd do wiosek wspomnianych Indian Tzotziles – San Juan Chamula i Zinacantan. Do dziś ich mieszkańcy noszą tradycyjne stroje - czerwono-białe tuniki i okrągłe kapelusze z tasiemkami. Powrót na nocleg do San Cristobal de las Casas.
Po śniadaniu przejazd w kierunku Palenque (ok. 5h). Trasa jest bardzo urozmaicona i biegnie przez mgliste tereny górskie, tropikalną dżunglę na nizinach i ciekawe miejscowości. Po drodze przystanek przy pięknych kaskadach Aguas Azul, gdzie znajdują się szmaragdowe oczka wodne, od których wzięła się nazwa Aguas Azul. Zatrzymamy się także przy 35-metrowym wodospadzie Misol-Ha, którego wody wpadają do jeziorka, w którym można wziąć orzeźwiającą kąpiel. Po południu dotarcie do Palenque na nocleg.
Zwiedzanie jednego z najważniejszych miast Majów – Palenque, które otoczone jest gęstym lasem tropikalnym dodającym temu miejscu dodatkowej magii i tajemniczości. Jego świetność przypadała na lata 600-800 n.e, kiedy powierzchnia miasta dochodziła do 20 km2. Architektura Palenque oraz zdobienia olśniewają po dziś dzień, mimo że po jaskrawoczerwonej barwie budynków niewiele już pozostało. Warto jednak wyobrazić sobie jak ta czerwień kontrastowała niegdyś z soczystą zielenią tropikalnego lasu. Po zakończeniu zwiedzania przejazd w kierunku Jukatanu – do miasta Campeche (ok. 5h). Nocleg w Palenque.
Czas wolny na spacery po barwnym kolonialnym miasteczku Campeche. Wąskie uliczki starego miasta kryją w sobie klimatyczne galerie, kawiarnie, restauracje i sklepiki z pamiątkami i rzemiosłem. Campeche szczyci się wyjątkowo kolorowymi budynkami, które tworzą bajeczną atmosferę. Stare miasto nie jest bardzo zatłoczone, przez co jest idealnym miejscem na odpoczynek. Jeśli jednak chcieliby Państwo ten dzień spędzić bardziej aktywnie to możemy zorganizować wycieczkę do ukrytych w dżungli, z dala od utartych szlaków, ruin miasta Calakmul z potężnymi piramidami (przejazd w jedną stronę ok. 4 h, powrót byłby tego samego dnia do Campeche).
Po śniadaniu przejazd do Meridy – stolicy Jukatanu. Po drodze przystanek w mieście Majów – Uxmal, które należało, obok Chichén Itzy i Mayapán do głównych miast-państw cywilizacji Majów w okresie Nowego Państwa. Zostało opuszczone w XV w. Wśród ruin zachowały się liczne zabytki Piramida ze Świątynią Czarownika, Dom Mniszek i Dom Żółwi. Po południu dotarcie do Meridy. Czas wolny na spacer po Placu Głównym i uliczkach pełnych genialnych restauracji. W przeciwieństwie do Campeche Plac Główny czyli Plaza Mayor tętni życiem do późnych godzin nocnych.
Po śniadaniu przejazd do wyjątkowego miasteczka Izamal, którego fasady bundynków pomalowane zostały na żółty kolor. Czas wolny na relaksujący spacer. Następnie przejazd w kierunku Chichen Itzy na nocleg tuż przy słynnych ruinach.
Zwiedzanie jednego z siedmiu cudów świata – Chichen Itzy. Nazwa Chichen Itza znaczy 'Źródła ludu Itza', którego przedstawiciele założyli miasto wokół dwóch cenote - świętych zbiorników wodnych. Chichen Itza jest niepowtarzalnym miejscem pośród jukatańskich wykopalisk. Wspaniały El Castillo, (Zamek), Platforma de Venus (Platforma Wenus), Templo de los Guereros (Światynia Wojowników) i wiele innych budowli to wybitne dzieła architektury, które powstały w szczytowym momencie kulturowego wpływu Tolteków. W XV w. z nieznanych przyczyn miasto zostało opuszczone. Czas wolny na lunch. Po południu przejazd na wybrzeże do wypoczynkowej miejscowości Tulum.
Zwiedzanie ruin w Tulum. Tutejsze budowle pozostają pod silnym wpływem tolteckim, w niczym jednak nie przypominają majestatycznych piramid w Chichen Itza. Wszyscy zwiedzający to miejsce są oczarowani urokiem otoczenia. Jednym z największych atutów Tulum jest jego położenie na skraju malowniczego urwiska, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na znajdującą się niżej białą plażę, obmywaną turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Mury obronne otaczające Tulum z trzech stron (z czwartej jest morze) chroniły miasto w okresie wojen między  miastami-państwami. Następnie przejazd do Grand Cenote na wypoczynek i kąpiel (możliwe także snurkowanie). Cenote to charakterystyczne niewielkie oczka wodne wyżłobione w wapiennym podłożu, z których słynie cały Jukatan. Powrót do Tulum na nocleg.
Czas wolny na wypoczynek przy jednych z najładniejszych plaż na Jukatanie.
Po śniadaniu czas wolny, wykwaterowanie do godz. 12.00, transfer na lotnisko o umówionej godzinie i wylot do Polski zgodnie z rozkładem linii lotniczej.  
Przylot do Polski zgodnie z rozkładem lotów.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego