Pałace Maharadżów i Piaski Czasów

Indie
Pałace Maharadżów i Piaski Czasów
Program łączy w sobie najpiękniejsze miejsca Radżastanu ze Złotym Trójkątem i świętym miastem hindusów i buddystów - Waranasi.  Obejmuje wszystkie najpiękniejsze miejsca Radżastanu o wyjątkowo bogatej historii. Jego niewątpliwym atutem są miejsca noclegowe, które niegdyś służyły jako domy bogatych kupców i maharadżów. Zapraszamy do bajkowej krainy, gdzie pustynne krajobrazy, ogromne piaskowe forty i pałace kontrastują z żywymi kolorami sari, w które odziane są tutejsze kobiety. Odwiedzimy m.in. 1 z 7 cudów świata - Taj Mahal, będziemy tropić tygrysy w parku Rathambore, będziemy podziwiać komnaty w gigantycznym pałacu Umaid Bhawan, w którym Elizabeth Tailor zatrzymała się podczas podróży poślubnej, będziemy podziwiać zachody słońca na piaszczystej pustyni Thar, odbędziemy romantyczny rejs po jeziorze w azjatyckiej Wenecji i podejrzymy rytualne ceremonie w wodach Gangesu.

Program przygotowany jest w oparciu o  prywatne transfery i przewodnika w j. angielskim tylko do Państwa dyspozycji. Termin wyjazdu, ilość osób oraz standard zakwaterowania dowolny. Program można dowolnie modyfikować (skracać, wydłużać). Osobom dysponującym dłuższym urlopem i chcącym wypocząć po intensywnym zwiedzaniu proponujemy pobyt przy plażach Goa lub w ajurwedycznych ośrodkach Kerali.
Rodzaj programu
program objazdowy
Trasa programu
DELHI - MANDAWA - BIKANER - JAISALMER - PUSTYNIA THAR - JODHPUR - RANAKPUR - UDAIPUR - CHITORGARH - PUSHKAR - JAIPUR - PARK RATHAMBORE - FATEHPUR SIKRI - AGRA - WARANASI - DELHI
Ilość dni
18
Najlepsza pora
październik-marzec
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Wylot z Polski do New Delhi. Lądowanie następnego dnia
Przylot do Delhi w godzinach porannych. Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Następnie półdniowe zwiedzanie miasta: Czerwonego Fortu, którego nazwa wzięła się od piaskowca, z którego został wykonany, Raj Ghat – miejsca, gdzie dokonano kremacji Mahatmy Gandhiego,  Wielkiego Meczetu – Jama Masjid, Chandni Chowk – pełnej życia uliczki. Popołudnie przeznaczone na zwiedzanie Nowego Delhi, w którym mamy możliwość podziwiania Bramy Indii, która wieńczy słynną ulicę Rajpath, Mauzoleum Humayuna – pierwsze na kontynencie azjatyckim mauzoleum otoczone pięknym ogrodem oraz przejazd przez dzielnicę rządową, gdzie znajduje się parlament i siedziba prezydenta. Na zakończenie wizyta w Qutub Minar – historycznym kompleksie grobowców z górującą wieżą, od której miejsce wzięło swoją nazwę.  
Po śniadaniu przejazd do Mandawy (270 km, 7h), dawnego kupieckiego miasta z XVIII  położonego w półpustynnej krainie na przecięciu szlaków karawan. Dziś w mieście można doświadczyć istnie sielskiej atmosfery Radżastanu. Mandawa słynie z pięknie dekorowanych freskami haweli czyli domów bogatych kupców, które posiadały nawet do kilku dziedzińców. Słynne freski, dzięki którym Mandawa zwana jest radżastańską galerią sztuki, przedstawiają m.in. hinduskie bóstwa, sceny mitologiczne i historie ze świętych pism hinduskich. Nocleg w jednej  z  wyjątkowych haweli będzie zatem atrakcją samą w sobie
Po śniadaniu przejazd do Bikaneru (190 km, 5h), gdzie mimo niesamowitych zabytków biały człowiek stanowi zazwyczaj nie lada atrakcję dla miejscowych. Bikaner z potężnego Fortu Junagarh, nie mającego sobie równych jeśli chodzi o bogato rzeźbioną kamienną  fasadę.  Na jego terenie znajdują się fascynujące pałace. Zwiedzimy m.in. Pałac Kwiatów (Phool Mahal) udekorowany szkłem i lustrami, Pałac Księżycowy (Chandra Mahal) z pięknymi malowidłami oraz Karan Mahal i Anoop Mahal. W Bikanerze można także podziwiać kilka świątyń wyznawców kultu Jain  - są one wyjątkowo bogato dekorowane.
Po śniadaniu przejazd do Jaisalmeru (330 km, 5h), miasta położonego w sercu pustyni Thar.  Jaisalmer jest byłym średniowiecznym węzłem handlowym zwanym Złotym Miastem. Już z dala oczom podróżnych wyłania się ogromny fort wzniesiony na wzgórzu  wyrastającym z pustynnych równin. Charakterystyczny jasny piaskowiec, z którego zbudowane są niemal wszystkie budowle nadaje miejscu bajkowego klimatu. Popołudnie wolne na spacery po mieście.
O poranku zwiedzanie miasta: fortu Sonar Quila, słynących z misternych rzeb Haweli Patwaon Ki oraz Nathmal Ki. Po południu przejazd na pobliskie piaszczyste wydmy. Przejażdżka na wielbłądach o zachodzie słońca – gwarantujemy niesamowite zdjęcia!! Powrót na kolację do hotelu.
Po śniadaniu przejazd do królewskiego Jodhpuru (280 km, 5h). Wizyta w górującym nad miastem forcie Mehrangarh, skąd rozpościera się widok na ciągnące się kilometrami niebieskie domki mieszkańców. Jedna z najpiękniejszych panoram w Indiach! Dodatkowej magii temu miejscu dodają latające wieczorem jaskółki oraz ptaki drapieżne tuż nad fortem. W programie także wizyta w ogromnym hotelu-pałacu obecnego Maharadży miasta -  Umaid Bhawan Palace, Część pałacu jest przekształcona w hotel, gdzie każda komnata udekorowana jest w innym stylu. To miejsce, na swoją podróż poślubną wybrała Elizabeth Taylor.
Wczesnym rankiem wyjazd do Udaipuru z przystankiem w największej dżinijskiej świątyni w Indiach – Ranakpur. 1444 rzeźbionych kolumn składa się na obiekt, którego nie można ominąć będąc w Radżastanie. Droga wiodąca z Ranakpuru do Udaipuru jest jedną z najbardziej malowniczych w tej części kraju. Wije się wśród gór Arawali. Co jakiś czas można zaobserwować typową dla tego rejonu faunę, na którą składa się kilka gatunków małp i małpiatek. Dojazd po południu do Udajpuru.
Po śniadaniu zwiedzanie miasta, które określane jest jako Wenecja Azji. Liczne pałace, jezioro Pichola oraz hotele, które znajdują się na szczytach światowych rankingów powodują, że jest to szczególne miejsce dla zakochanych i nowożeńców. Program obejmuje zwiedzanie kompleksu pałacowego, wizytę w Świątyni Jagdish, ogrodach Sahelion Ki Bari oraz rejs po jeziorze Pichola. Dodatkową atrakcją miejsca są setki ogromnych nietoperzy śpiących na drzewach przylegających do królewskich posiadłości. Następnie przejazd do Pushkar.  Po drodze wizyta w forcie Chittogarh.  Pushkar słynie z dorocznego targu wielbłądów, który odbywa się w listopadzie.
Rankiem wizyta w Świątyni Brahmy. Pushkar to najświętsze miejsce wyznawców tego boga. W okalającym świątynię jeziorze wierni biorą duchową kąpiel ofiarowując swoje modlitwy. Wizyta na barwnym targu. Następnie przejazd do Jaipuru – zwanego różowym miastem. Wieczorem kolacja połączona z pokazem tradycyjnym tańców.
Po śniadaniu zwiedzanie Fortu Amber, do którego wjeżdża się na słoniach. Fort Amber to jedno z najlepszych miejsc do fotografowania kobiet ubranych w najrozmaitsze, jaskrawe, kolorowe sari, które pięknie kontrastują z piaskowymi barwami budowli. Następnie zwiedzania Pałacu Miejskiego Maharadży, Pałacu Wiatrów, Arsenału oraz Jantar Mantar - antycznego obserwatorium astronomicznego.
Przejazd do Parku Narodowego Rathambore (4h). To najlepsze miejsce do wytropienia tygrysów żyjących w naturalnym środowisku, choć i tak trzeba mieć nie lada szczęście, by zobaczyć te drapieżniki na wolności. Niegdyś było to ulubione miejsce polowań maharadży Jaipuru. Popołudniowe safari w parku.
Poranne i popołudniowe safari w parku.
Po śniadaniu przejazd do Agry (260 km, 6h). Po drodze przystanek w  Fatehpur Sikri – wielkim zespole architektonicznym  dawnej stolicy Mogołów pochodzącym z XVI w. Ze względu na prawdopodobny brak wody pitnej miasto przetrwało jedynie kilkadziesiąt lat stając się  miastem-widmem. Ze względu a walory architektoniczne zostało wpisane na listę UNESCO. Po południu dojazd do Agry. Zakwaterowanie i nocleg.
Wczesnym rankiem zwiedzanie jednego z siedmiu cudów świata – Taj Mahal. Niewątpliwie najsłynniejsze mauzoleum świata zostało wybudowane dla upamiętnienia śmierci swojej ukochanej żony przez indyjskiego władcę Szahadżahana. Budowa trwała 22 lat, a  do jej ukończenia przyczyniło się 20 tysięcy pracowników. Po południu zwiedzanie Czerwonego Fortu – ogromnego kompleksu fortyfikacyjnego, który służył również jako siedziba władcy i jego żon wraz z poddanymi za panowania Mogołów. Wieczorem rozpoczęcie nocnego przejazdu pociągiem Marudhar Express do Waranasi. Odjazd o godzinie 20.15, przyjazd następnego dnia o 8.50
Przyjazd pociągu o godzinie 8.50. Powitanie przez naszego partnera na dworcu kolejowym,  następnie transfer do hotelu. Wizyta nad Gangesem, gdzie jest się świadkiem lokalnych obrzędów. Dla wielu to najbardziej niesamowite i wstrząsające przeżycie w Indiach. Waranasi – to najważniejsze religijne miasto dla wyznawców hinduizmu, przez które przepływa najsłynniejsza na świecie indyjska rzeka Ganges. Każdego ranka przybywający tu pielgrzymi obmywają swoje ciała w wodach świętej rzęki, do której docierają po schodach zwanych ghatami. Tu również odbywają się tradycyjne rytualne obrzędy palenia zwłok. Miasto liczy ok. 3.000 lat, i jak mówią wierzenia, zostało założone przez boga Siwę. Waranasi jest również ważnym ośrodkiem religijnym buddystów – w pobliskim Parku Jeleni (Sarnath) miało miejsce pierwsze kazanie Buddy.  Wieczorem uczestnictwo w świętych modłach zwanych Aarti.
Rankiem rejs łodzią po Gangesie i zwiedzanie świątyni Vishwanath zwanej złotą (tylko z zewnątrz). Po południu przelot samolotem do Delhi. Transfer do hotelu na nocleg
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Dehli. Wylot i przylot do Polski tego samego dnia.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego