Venice Simplon Orient Express

Istambuł - Paryż
Venice Simplon Orient Express
Przejazd pociągiem Venice Simplon Orient Express to niewątpliwie jedna z największych atrakcji Starego Kontynentu. Jego wagony pełniły w latach 20. oraz 30-tych XX wieku znaczącą rolę złotego wieku podróżowania.
Obecnie zostały one odrestaurowane z pieczołowitą starannością i dbałością o szczegóły sprawiając, że podróż Orient Expressem to przeżycie wyjątkowe, przywołujące klimat początku ubiegłego wieku.
Każdy wagon kryje inną, często tajemniczą historię. Podróżowali nimi wielcy artyści, głowy państw oraz wielkie gwiazdy.
Na pociąg składa się 17 wagonów z 87 prywatnymi kabinami oraz 14 suite’ami. W pociągu znajdują się 3 restauracje, bar oraz butik. Do dyspozycji gości zostali dedykowani stewardzi dostępni 24 h na dobę. Śniadania oraz popołudniowa herbata serwowana jest bezpośrednio do kabin, a lunche składają się z trzech wykwintnych dań.
Rodzaj programu
Luksusowa podroż koleją z Venice Simplon Orient Express
Trasa programu
Istanbuł – Bukareszt – Budapeszt – Paryż
Ilość dni
6
Najlepsza pora
wrzesień
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Przelot do Istanbułu (godziny do potwierdzenia). Po przylocie czas wolny do momentu odjazdu pociągu Venice Simplon Orient Express (odjazd zaplanowany na godziny popołudniowe). Jeżeli czas pozwoli możliwość zorganizowania prywatnego zwiedzania miasta (płatne dodatkowo). Kolacja i nocleg w pociągu
Śniadanie serwowane do przedziału gości. Przejazd przez Bułgarię w kierunku Bukaresztu. Brunch na pokładzie. Przyjazd do Bukaresztu o godzinie 13.36. Zwiedzanie stolicy Rumunii. Kolacja i nocleg w hotelu Marriott Bucharest Grand Hotel.
Śniadanie w hotelu. Odjazd z Bukaresztu o godzinie 10.15 w kierunku Sinai, malowniczego miasteczka otoczonego górami. Przyjazd do Sinai o godzinie 12.01. Transfer do lokalnej restauracji na lunch, a następnie zwiedzanie zamku Peles, letniej rezydencji króla Karola. Odjazd z Sinai o godzinie 17.35 w kierunku Węgier. Kolacja i nocleg w pociągu.
Przyjazd do Budapesztu o godzinie 10.02. Zwiedzanie stolicy Węgier. Rejs po Dunaju. Lunch. Po południu typowa węgierska kolacja. Nocleg w hotelu w centrum Budapesztu.
Po śniadaniu, powrót do pociągu na lunch. W czasie przejazdu do Paryża spektakularne widoki pięknych węgierskich krajobrazów (winnice, lasy).
Śniadanie, podziwianie krajobrazów w drodze do Francji. Lunch na pokładzie. Przyjazd do Paryża na Gare de l'Est.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego