Odkrycie Wysp Zielonego Przylądka

Cabo Verde
Wyprawa
Wyprawa trekkingowa, która łączy pięć bardzo urozmaiconych krajobrazowo wysp:  Santiago z malowniczymi wioskami, Fogo – z aktywnym wulkanem, świetna regionalna kuchnią i winnicami w calderze wulkanu, Sao Viscente ze swoja stolicą miastem zabaw i rozrywki, Sao Antao z pasmami górskimi, gdzie proponujemy niezapomniane widokowo trekkingi , Boavista z najpiękniejszymi plażami i krystalicznie czystą wodą.

Program może być dowolnie zmodyfikowany i dostosowany do Państwa potrzeb i oczekiwań. Termin, ilość osób oraz standard zakwaterowania jest dowolny

Trasa programu
Santiago - Fogo - Sao Vincente - Sao Antao - Boavista
Ilość dni
15
Najlepsza pora
od września do czerwca
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Po przylocie na wyspę Sal przelot wewnętrzny na wyspę Santiago. Transfer do pensjonatu Adega, który znajduje się w miejscowości Praia - stolicy Republiki Zielonego Przylądka. Nocleg.
Śniadanie. Całodzienna wycieczka dookoła Wyspy Santiago (godz. 07.00 / 18.00). Przejazd mikrobusem drogą wiodącą przez środek wyspy w kierunku miejscowości Tarrafal. Podczas przejazdu zwiedzanie małych malowniczych miejscowości, Ogrodu Botaniczego Sao Jorge dos Orgaos, miejscowości Assomada.
Czas wolny (godz.10.30 / 15.00) w Tarrafal, aby zakosztować kąpieli w oceanie i wygrzać się na słońcu na pięknej białej plaży. Powrót do pensjonatu drogą wzdłuż wschodniego wybrzeża, które zadziwia nas ciekawymi efektami erozji. Nocleg w pensjonacie Adega.
Śniadanie. Przylot na Wyspę Fogo. Zwiedzanie stolicy wyspy Sao Filipe charakteryzującej się kolonialną portugalską architekturą. Przejazd w stronę wulkanu Pico de Fogo.
Kolacja u podnóża wulkanu z tradycyjnymi potrawami Wysp Zielonego Przylądka. Nocleg.
Śniadanie. Poranny trekking na szczyt wulkanu (ok. 3 godziny). Zwiedzanie Kaldery, a następnie podziwianie Parku Krajobrazowego Monte Velha (piknik).
Transfer do stolicy wyspy Sao Felipe. Nocleg w pensjonacie Bela Vista.
Śniadanie. Wylot na Wyspę Santiago i dalej na Wyspę Sao Vincente.
Nocleg w hotelu Porto Grande ****.
Śniadanie. Poranny prom na Wyspę Santo Antao (1 godzina). Transfer w głąb wyspy do krateru Cova, gdzie rozpoczniemy 5 godzinny trekking do Paul - najbardziej zielonej doliny na wyspie (piknik). Transfer do miejscowości Ponta do Sol. Kolacja i nocleg w pensjonacie Chez Luizette.
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Fontainhas - miejscowości położonej na zboczach góry, piesza wędrówka wzdłuż klifowego wybrzeża w kierunku miejscowości Cruzinha da Garca. W czasie wycieczki towarzyszy nam widok niezwykłych pasm górskich. Powrót mikrobuem do Ponta do Sol na nocleg.
Po śniadaniu zwiedzanie zachodniej części wyspy.
Nocleg w pensjonacie Girasol *** w miejscowości Porto Novo.
Śniadanie. Powrót promem na Sao Vincente. Przejazd do miejscowości Calhau, gdzie znajdują się piękne dzikie plaże.
Zwiedzanie Mindelo - głównego portu Wysp Zielonego Przylądka. Mindelo - to miasto zabaw i rozrywki, które pod względem architektury przypomina miasta europejskie. Nocleg w hotelu Porto Grande ***. Tej nocy będzie okazja bawić się z ludnością wyspy na dyskotekach w Mindelo.
Śniadanie. Wylot na Wyspę Sal i dalej na Wyspę Boavista. Transfer do Marina Club ****.
Pobyt wypoczynkowy w hotelu - 2 posiłki dziennie. Możliwość wycieczek fakultatywnych.
 Śniadanie. Po południu transfer na lotnisko.Wylot na Wyspę Sal, a później powrót do Polski.
Przylot do Warszawy wg. rozkładu linii lotniczej
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego