Longitude 131

Australia, Ayers Rock
Boutique
Dla rodzin
Natura
O hotelu
Longitude 131 jest jedyną w swoim rodzaju luksusową lodżą w tej części Australii, zlokalizowaną pośród pustynnego krajobrazu powszechnie. Piękno tej okolicy rozciąga się na rozległym obszarze Terytorium Północnego dzięki żywej obecności jednego z największych na świecie monolitów, Uluru (Ayers Rock) i świętych czerwonych kopuł Kata Tjuta (The Olgas), które stoją w pobliżu. To kraina ostrych kontrastów, która stanowi duchowy dom najstarszej żyjącej kultury świata, rdzennych Australijczyków. Ta wyjątkowa lodża została zaprojektowana w konwencji luksusowych klimatyzowanych namiotów, z wszelkimi wygodami, nawet dla bardzo wymagających gości.  Niezwykłe widoki zmieniających się świateł Uluru można oglądać wprost z łóżka lub balkonu.  Namioty wyposażone są w oryginalne meble i udekorowane pracami lokalnych artystów. Wszystkie namioty wyposażone są w łóżka małżeńskie, komfortowy salon, przestronną łazienkę i prywatny balkon z kominkiem, minibar, bezprzewodowy internet, system muzyczny, sejf i telefon. Do dyspozycji Gości są szlafroki, kapcie, suszarka do włosów i plecaki.
Kategoria
5*
Lokalizacja
Lodża powstała w miejscu uważanym za duchowe serce Australii, pośród dzikiej przyrody Parku Narodowego Uluru-Kata Tjuta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Położona jest kilkanaście minut jazdy samochodem od lokalnego lotniska, na które można dostać się z Sydney (3h lotu), Melbourne (ok. 2h40min lotu), Cairns (ok. 2h35min lotu) lub z innych australijskich miast.
Atuty
wyjątkowa lokalizacja, zapierające dech w piersiach widoki, bliskość natury, wysoki standard zakwaterowania i poziom serwisu.
Pokoje

Luksury tent Typ: apartment
Luksusowy namiot udekorowany jest lokalnymi dziełami sztuki, mającymi oddać hołd australijskiemu odkrywcy lub pionierowi. Wyposażenie: łóżko Baillie przygotowane na zamówienie zajmuje centralne miejsce pod baldachimem, do którego przylega łazienka z dużym prysznicem, każdy namiot posiada rozległy balkon z łóżkiem dziennym i kominkiem oraz piękny widok na okolicę. Zakwaterowanie oferowane jest max. dla 2 dorosłych, możliwe jest zamówienie dostawki dla trzeciej osoby (z wyprzedzeniem, ilość dostawek jest ograniczona).

Dune Pavilion Typ: pavilion
Dune Pavilion z widokiem na Uluru i Kata Tjuta. Pawilon oferuje oddzielną część dzienną i sypialnię z oryginalnymi meblami i dziełami sztuki lokalnych artystów, elegancką łazienkę z wanną i taras wypoczynkowy na zewnątrz, z małym prywatnym basenem z panoramicznym widokiem. Apartament może być skonfigurowany jako jedna lub dwie sypialnie, jest idealny dla par szukających komfortowego wypoczynku lub dla przyjaciół lub rodzin podróżujących razem.
Zakwaterowanie dla max. 4 dorosłych, możliwość zaaranżowania jednej dostawki dla piątej osoby (z wyprzedzeniem, ilość dostawek ograniczona).

Do dyspozycji
restauracja z częścią wypoczynkową, bar, basen, taras widokowy z panoramą 360 stopni, Spa, butik, internet bezprzewodowy, sala telewizyjno-wypoczynkowa, pralnia, poczta, serwis lekarza na telefon.
Sporty i aktywności
Mutitjulu Meander - wyprawa do Uluru, podczas gdy poranne słońce oświetla prastary monolit, spacer ścieżką prowadzącą do spokojnego wodopoju Mutitjulu i świętego miejsca Kuniya Piti. Podczas tego spaceru przewodnicy dzielą się opowieścią o stworzeniu Anangu Kuniya i Liru.

Zachód słońca Uluru - przejazd do Parku Narodowego, w którym można podziwiać zachód słońca nad Uluru z lampką dobrego trunku. Jest to idealne miejsce do obserwacji mieniącej się różnymi odcieniami skały, podczas gdy słońce przesuwa się nad horyzontem.

Wąwóz Walpa i Kata Tjuta -wyprawa do Kata Tjuta obejmującego 36 majestatycznych formacji skalnych przypominających kopuły. Spacer przez Wąwóz Walpa przez kanion, gdzie wznoszą się malownicze, strome, skalne ściany. Dowiemy się jak wstrząsy stworzyły tutejszy krajobraz dzięki informacjom wykwalifikowanego przewodnika. Krótki pobyt w obszarze widokowym Kata Tjuta, obserwacja krajobrazu z dalszej odległości, z dogodnego punktu do fotografowania, następnie wizyta w Centrum Kultury Uluru i Kata Tjuta.

Mala Walk & Kantju Gorge - przyjazd do Uluru, skąd przewodnik poprowadzi grupę spacerem, w miejsce, gdzie mamy szansę poznać historię Malajów, zobaczymy malowidła w jaskiniach i inne ważne miejsca ważne dla ludności Anangu oraz dla pierwszych odkrywców. Wizyta w wąwozie Kantju o zmierzchu, aby zobaczyć, jak ściany wąwozu sprawiają wrażenie płonących światłem zachodzącego słońca. Przekąski i napoje.

Pole światła (artystyczna instalacja świetlna) - możliwość obserwacji świateł między Uluru Sunset i Table 131. Spacer wśród nowoczesnej ekspozycji świateł, które mienią się kolorami po zachodzi słońca. Rodzaj nowoczesnej instalacji świetlnej.

Table 131 - czterodaniowa kolacja z lokalnymi australijskimi winami na świeżym powietrzu, pod gwiazdami, przy dźwiękach lokalnej muzyki. Po kolacji astronom raczy gości opowieściami o południowych konstelacjach (wymagana dobra widoczność i czyste, bezchmurne niebo).
Najlepsza pora
kwiecień-maj, wrzesień-październik
Galeria hotelu
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego