Kultura tatuażu w Azji

Tatuowanie to starożytna forma sztuki, wiele kultur na całym świecie tatuowało na długo przed pojawieniem się elektrycznych maszynek do tatuażu. Chociaż żadne miejsce nie może być zidentyfikowane jako źródło tej formy sztuki ciała, tatuaże odkryto na mumiach i w sztuce ze starożytnych kultur na całym świecie. Najstarszy pochodzący z co najmniej 3100 pne. fizyczny przykład tatuażu został znaleziony w Alpach Otztalskich między Włochami a Austrią na zamrożonym ciele Ötzi tzw. „lodowego człowieka”

Tatuowanie było praktykowane w całej Azji od tysięcy lat z powodów tak różnych, jak praktyki religijne, piękno, rytuały przejścia i duchowa ochrona. Słynne polinezyjskie motywy tatuaży plemiennych nazywają się Tatau, tatuaże religijne w Tajlandii są autorstwa Sak Yanta, a ręczne tatuowanie w Japonii znane jest jako Tebori.
Tak więc w wielu społeczeństwach tatuaż odcisnął swoje piętno na historii i kulturze różnych cywilizacji na przestrzeni wieków.

Obecnie coraz więcej osób akceptuje, a nawet przyjmuje tatuaż jako sztukę ciała, formę wyrażania siebie i osobistej tożsamości. Wiele tradycyjnych stylów i praktyk pozostało, a nawet mogą być otwarte dla podróżnych.

Zarezerwuj spersonalizowaną podróż z nami, a zagwarantujemy Ci najlepsze wrażenia podróżnicze, spotkania z lokalnymi mieszkańcami i jako profesjonaliści z branży turystycznej chętnie podzielimy się z Tobą wszystkimi sekretami azjatyckich tradycji.

Tel. 22 663-77-79, e-mail: newpoland@newpoland.pl