Klasyczny objazd z Parkiem Yala i wypoczynkiem na plaży

Sri Lanka
Program
"Klasyczny objazd Sri Lanki z Parkiem Yala" obejmuje największe atrakcje historyczne i przyrodnicze wyspy oraz wypoczynek w jednym z wybranych hoteli na piaszczystym wybrzeżu. W programie: wizyta w sierocińcu słoni Pinnawala, zwiedzanie średniowiecznej stolicy Polonnaruwy, wspinaczka po spiralnych schodach na górę Sigiriya, wizyta w lokalnej wiosce z tradycyjnym lankijskim lunchem, zapach ziół w ogrodzie przypraw Matale, niezwykłe jaskinie Dambulla z posągami Buddy, obserwacja wyspy z punktu widokowego Ambuluwawa, piękne ogrody botaniczne Paradeniya, wizyta w dawnej stolicy królów syngaleskich Kandy z przejażdżką tradycyjnym tuk tukiem i tanecznym show, przystanek na plantacji herbaty, safari w najsłynniejszym Parku Narodowym Yala w poszukiwaniu lampartów. Na zakończenie wypoczynek w luksusowym hotelu na pięknym piaszczystym wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Program możemy dowolnie zmodyfikować i dostosować do potrzeb zarówno pod kątem odwiedzanych miejsc, długości pobytu, jak i standardu zakwaterowania.
Rodzaj programu
Program objazdowo-wypoczynkowy
Trasa programu
Kolombo-Pinnawala-Dambulla-Sigiriya-Minneriya-Polonnaruwa-Pidurangala-Matale-Kandy-Ambuluwawa-Paradeniya-Kandy-Nuwara Eliya-Yala Park-wybrzeże
Ilość dni
15
Najlepsza pora
styczeń-marzec
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Przelot na Sri Lankę z przesiadką wybraną linią lotniczą. Przesiadka możliwa w Londynie, Dausze, Dubaju. Przylot na Sri Lankę następnego dnia. formalności: wiza; wniosek Electronic Travel Authorization; formularz on-line; szczepienia & testy na covid-19: prosimy o kontakt z biurem;
Powitanie na lotnisku przez kierowcę-przewodnika, następnie przejazd do sierocińca słoni Pinnawala, gdzie można podglądać słonie w czasie kąpieli w rzece. Chętni mogą karmić słonie bananami z tarasów widokowych. W tzw. porze karmienia jest możliwość podglądania i karmienia małych słoniątek  (czas przejazdu ok. 2h). Sierociniec powstał w 1975 roku, aby ratować porzucone i ranne słonie. Obecna populacja tutejszych słoni liczy ponad 40 okazów. Kolacja i nocleg w hotelu 5* w Dambulli.
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie średniowiecznej stolicy Sri Lanki - Polonnaruwy (XI-XII wiek). Zabytkowy Pałac Królewski wraz z innymi budynkami jest zachowany w lepszym stanie niż starożytna Anuradhapura. Można zobaczyć tu pozostałości średniowiecznych posągów, sal audiencyjnych, budynku pałacowego oraz ogrodów. Następnie przejazd ok. 1,5 do Sigiriyi, gdzie znajdują się pozostałości fortecy z V w. n.e. położonej na szczycie gigantycznej 200-metrowej skały. Wspinaczka na szczyt po spiralnych schodach, gdzie po drodze w skalnym nawisie można podziwiać światowej sławy freski „Boskich Służących” Sigiriyi. Kolacja i nocleg w hotelu w Dambulli.
Po śniadaniu wyjazd do lokalnej wioski w okolicy Sigiriyi, położonej pośród pól ryżowych. Przejażdżka tradycyjną bryczką, rejs po jeziorze, wizyta na lokalnych polach i pokaz gotowania tradycyjnych potraw zakończony autentycznym lankijskim lunchem (ok. 2h). Następnie transfer (ok. 30 min) pod skałę Pidurangala, skąd rozpocznie się wspinaczka na górę. Pidurangala mierzy 199 m wys. i wiąże się z nią historia kompleksu klasztornego wzniesionego przez króla Kashyapę na jej szycie w II w p.n.e. Czas ok. 2h. Po południu powrót do hotelu na odpoczynek i kolcję.
Po śniadaniu wycieczka na zwiedzanie jaskini Dambulla  z kompleksem pięciu świątyń i niezwykłymi malowidłami ściennymi o powierzchni 2000 m2. Znajduje się tu również 150 posągów Buddy. Miejsce zostało wpisane na listę UNESCO. Następnie przejazd do ogrodu przypraw Matale. Spacer pośród pachnących ziołowych upraw. Można zobaczyć tu jak rośnie pieprz, gałka muszkatołowa, wanilia, cynamon, kurkuma i wiele lokalnych ziół. Na miejscu można kupić pamiątkowe produkty. Kolejno wizyta w manufakturze batiku, gdzie również można kupić na pamiątkę lokalne rękodzieło. Wyjazd do Kandy, dawnej stolicy królów syngaleskich (od XVI do XIX wieku), ufortyfikowanej naturalnym górskim terenem. Czas przejazdu ok. 1h. Wieczorem przejazd tuktukiem po mieście i lokalne taneczne show. Kolacja i nocleg w Kandy.
Po śniadaniu wyjazd do punktu widokowego - Ambuluwawa wybudowanego na szczycie wzgórza. Czas dojazdu ok.1h. Wspinaczka po stromych, krętych schodach na szczyt punktu widokowego, z którego rozpościera się przepiękny widok. Wspinaczka po schodach może być  kłopotliwa dla osób mających lęk wysokości!. Po dojściu na górę rozpościera się niezwykły, panoramiczny widok na okoliczne góry, lasy, rzeki i miasta. Następnie przejazd do Ogrodu Botanicznego Paradeniya (ok. 45 min jazdy). Ogrody położone są na ogromnym terenie 59 hektarów. Zostały założone w XIV wieku jako miejsce wypoczynku i relaksu  królów Kandy. Występuje tam ponad 5-tysięcy gatunków drzew i innych roślin, niektóre gatunki endemiczne, najpopularniejsze wśród odwiedzających to miejsce turystów są ogród przypraw i dom orchidei. Kolacja i nocleg w Kandy.
Po śniadaniu wizyta w Świątyni Relikwii Zęba Buddy, jednego z najświętszych miejsc dla mieszkańców Sri Lanki. Tu można podglądać wiernych w czasie tradycyjnych obrzędów w monumentalnej, charakterystycznej białej świątyni. Następnie przejazd w najsłynniejszy region plantacji herbaty. Herbata została po raz pierwszy zasadzona na Sri Lance w 1824 roku w ogrodach botanicznych w Peradeniya po przywiezieniu kilku roślin z Chin. Kolejne gatunki Assam zostały sprowadzone w 1839 roku. Pod koniec wieku rozpoczął się eksport herbaty ze Sri Lanki do Londynu, a obecnie eksport sięga ponad 244 milionów kg. Przyjazd do Nuwara Eliya, położonej w centralnej, górzystej części Sri Lanki, pokrytej polami herbacianymi. Ze wzgórz roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na Sri Lance. Kolacja i nocleg w Nuwara Eliya.
Po śniadaniu wyjazd do Ella (ok. 2h). To małe miasteczko w dystrykcie Badulla, na wys. 1041 m n.p.m. Szczyci się bogatą bioróżnorodnością i wieloma gatunkami fauny i flory. Otoczone jest zalesionymi wzgórzami i lasami mglistymi oraz plantacjami herbaty. Wędrówka na Little Adam's Peak, gdzie po drodze rozpościerają się widoki na plantacje herbaty i pasma górskie. Następnie przejazd do Parku Narodowego Yala - jednego z najsłynniejszych na Sri Lance. Występują tu dzikie słonie, dziki, bawoły, krokodyle, lamparty, szakale, leniwce i niedźwiedzie oraz ok. 130 gatunków ptaków. Kolacja i nocleg w hotelu.
Poranne safari w Parku Yala. Tropienie dzikich zwierząt. Po powrocie czas na wypoczynek i relaks w hotelu oraz na plaży. Po południu (opcjonalnie za dopłatą) wyjazd na kolejne, tym razem popołudniowe safari. Kolacja i nocleg w hotelu.
Po śniadaniu transfer do pięknego butikowego hotelu Serene Pavilions ***** położonego w rejonie Wadduwa, tuż przy piaszczystej plaży. 4 noclegi/ HB-śniadania i kolacje.
Wypoczynek, plażowanie na wybrzeżu. Śniadania i kolacje.
Wypoczynek, plażowanie na wybrzeżu. Śniadania i kolacje.
Wypoczynek, plażowanie na wybrzeżu. Śniadania i kolacje.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na lotnisko w Kolombo. Pożegnanie i wylot wg rozkładu linii lotniczej. Przylot do Polski wg rozkładu lotów, kolejnego dnia.
Cena

Ceny w w dowolnym terminie, w okresie pomiędzy 10 stycznia i 10 kwietnia

Program dla 2 osób podróżujących razem: 2497 USD/osoby + przelot międzynarodowy

Program dla 4 osób podróżujących razem: 2314 USD/osoby + przelot międzynarodowy

Program na bazie hoteli 5*: Jetwing Lake Dambulla (3 noce); Golden Crown Kandy (2 noce); Araliya Nuwara Eliya (1 noc); Jetwing Yala (2 noce); Serene Pavilions (4 noce).
Cena zawiera: zakwaterowanie w hotelach; HB-śniadania i kolacje; transport z anglojęzycznym kierowcą/przewodnikiem (za dopłatą możliwość zamówienia przewodnika z j. polskim); transport z prywatnym kierowcą na wyłączność; program zwiedzania; bilety wstępów do atrakcji i parków; 2 safari parku Yala; ubezpieczenie NNW 4000€, KL 30.000€, bagaż 400€; składka na fundusz gwarancyjny (wg ustawy).
Cena nie zawiera: przelotów międzynarodowych – cena wg taryfy linii lotniczej; dodatkowych posiłków; napojów (poza napojami do śniadań); dodatkowych ubezpieczeń (koszty rezygnacji, choroby przewlekłe, sporty wysokiego ryzyka; możliwość podwyższenia  kwoty gwarancji KL do 50 lub 100 tys. €/osoby); dodatkowych wycieczek; wizy/ETA na Sri Lankę (50 USD/osoby, opłata od dnia 01.12.22); napiwków dla kierowców, przewodników.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego