Klasyczna Tanzania: Safari + Wypoczynek

Tanzania
Program
Program składa się z 5-dniowego safari w najważniejszych parkach Tanzanii – Serengeti i Jeziora Manyara oraz w Rezerwacie Ngorongoro. Na zakończenie proponujemy 5-dniowy wypoczynek na śnieżnobiałych plażach Zanzibaru. Program może być dowolnie zmodyfikowany i dostosowany do Państwa potrzeb i oczekiwań. Zarówno część safari jak i wypoczynek możemy skrócić/wydłużyć. Safari można wydłużyć o Park Narodowy Tarangire i Jez. Eyasi. Termin, ilość osób oraz standard zakwaterowania jest dowolny. Program realizowany jest na bazie prywatnych transferów, prywatnego zwiedzania oraz przewodnika/kierowcy na wyłączność w języku angielskim.

UWAGA: dla osób chętnych do dołączenia do grupy (samochody 6-osobowe) podajemy na końcu programu także cenę za safari grupowe z góry ustalonymi terminami. Terminy te są gwarantowane i grupa wyruszy przy min. 2 osobach. Kolejność safari jest przy tym programie odwrócona (najpierw Nogorongoro, potem Serengeti i na koniec Lake Manyara).
Rodzaj programu
Program objazdowo-pobytowy
Trasa programu
Arusza – Park Jeziora Manyara – Park Serengeti - Rezerwat Ngorongoro - Zanzibar
Ilość dni
13
Najlepsza pora
styczeń-luty, lipiec-październik
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Wylot do Kilimandżaro z odpowiednią przesiadką. Lądowanie następnego dnia.
Przylot do Kilimandżaro. Powitanie na lotnisku przez naszego reprezentanta. Następnie wyjazd w kierunku Parku Narodowego Jeziora Manyara. Przyjazd i zakwaterowanie w komfortowej lodży.
Wyżywienie: kolacja Zakwaterowanie: Serena Lake Manyara****

Park Narodowy Jeziora Manyara – obejmuje okolice jeziora Manyara o powierzchni 230 km2. Teren parku pokryty jest głównie roślinnością sawannową oraz palmami, a jego malownicze wzgórza poprzecinane są strumieniami o krystalicznie czystej wodzie. Obszar słynie z licznie występujących tu zwierząt: żyraf, guźców, pawianów, słoni, antylop, bawołów, lwów, hipopotamów, flamingów oraz różnych gatunków ptactwa wodnego. Ze względu na ogromną różnorodność gatunkową park został wpisany na listę UNESCO.
Wczesnym rankiem safari w Parku Jeziora Manyara. Lunch w lodge. Następnie przejazd do Parku Serengeti.
Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja Zakwaterowanie: Serena Serengeti ****
Poranne i popołudniowe safari w Serengeti. Lunch i kolacja w lodge
Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja Zakwaterowanie: Serena Serengeti****
Poranne safari w Parku Narodowym Serengeti. Powrót do lodge na lunch. Następnie przejazd do Wąwozu Olduvai, słynnego stanowiska archeologicznego zawierającego ślady obecności człowieka datowane na ok 2,5 mln lat. Po południu dotarcie do Rezerwatu Ngorongoro na kolację i nocleg.
Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja Zakwaterowanie: Serena Ngorongoro ****

Rezerwat Ngorongoro - ósmy cud świata, Arka Noego, rajski ogród … - tak mówi się o kraterze Ngorongoro. Jest to największy na świecie wygasły olbrzymi krater o średnicy 18-22 km powstały na skutek gwałtownych pęknięć w Wielkim Rowie Afrykańskim. Jego krawędzie wznoszą się miejscami ponad 2500 m n.p.m. Dno krateru zajmują przede wszystkim bogate naturalne pastwiska, las akacjowy, a także jezioro Magadi zamieszkane przez hipopotamy. W kraterze można zobaczyć liczne stada antylop gnu, zebry, bawoły, słonie, gazele, lwy, gepardy, lamparty oraz wymierające czarne nosorożce. Jest to raj dla ornitologów - bez trudu można zaobserwować strusie, żurawie koroniaste, sekretarze i dropie.
Całodniowe safari w Rezerwacie Ngorongoro. Lunch na dnie krateru z widokiem na pasące się antylopy. Po południu powrót do lodge na kolację i nocleg
Wyżywienie: śniadanie, picnic-lunch, kolacja Zakwaterowanie: Serena Ngorongoro ****
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Aruszy i przelot na Zanzibar. Transfer do wybranego hotelu - pod programem znajdują się propozycje kilku hoteli do wyboru. Uwaga cena za część safari i część Zanzibaru podana jest osobno
Wyżywienie: śniadanie, kolacja
Czas wolny na wypoczynek i plażowanie na Zanzibarze
Wyżywienie: śniadanie, kolacja
Po śniadaniu czas wolny. O odpowiedniej godzinie prywatny transfer na lotnisko i wylot.
Wyżywienie: śniadanie
O odpowiedniej godzinie przylot do Polski
Cena
Cena od osoby za prywatne safari (USD)
Termin 2-3 osoby 4-5 osób 6 osób Dopłata do jedynki
2022
01 – 31.03 3471 2860 2656 320
01.04 – 25.05 3194 2583 2379 200
26.05 – 30.06 4070 3458 3255 385
01.07-30.09 4345 3734 3530 385
01.10 – 31.10 4306 3696 3492 385
01.11 – 21.12 3471 2860 2656 320

SAFARI GRUPOWE (samochody max 6 osób): rozpoczęcie safari z Kilimanjaro w środy:

Cena za osobę w pokoju 2-os: 2300 USD/osobę (marzec, listopad, grudzień) 2934 USD/osobę (lipiec – październik),  2100 USD (kwiecień, maj).

Dopłata do jedynki: 300 USD/przez cały sezon poza kwietniem i majem – tu dopłata wynosi 0 USD.

 

ROZSZERZENIE O ZANZIBAR: 5 NOCLEGÓW:

Hotel The Residence*****, luxury garden pool villa:   1050 USD/osobę (marzec – maj, listopad – 23 grudnia); 1090 USD/os. (czerwiec), 1530 USD/os. (lipiec-sierpień), 1350 USD/os. (wrzesień-pażdziernik. Cena za 2 posiłkami dziennie i transferem z lotniska

Gold Zanzibar Beach House*****, pokój deluxe garden: 1080 USD/osobę (marzec – 18 kwietnia); 780 USD (19 kwietnia – 30 czerwca), 974 USD/osobę (lipiec, wrzesień – 25 grudnia); 1166 USD/osobę  (sierpień).  Oferta specjalna: pierwsze dziecko do 14 lat gratis. Ceny zawierają także specjalną ofertę 20% zniżki przy rezerwacjach na 60 dni przed wylotem.

Zuri Zanzibar*****, garden bungalow: 1900 USD/osobę (marzec, lipiec-październik), 1190 USD/osobę (kwiecień – maj), 1470 USD/osobę (czerwiec, listopad – 22 grudnia).

Cena  zawiera:
prywatne safari z anglojęzycznym przewodnikiem i prywatny transfer lotnisko-hotel-lotnisko na Zanzibarze
zakwaterowanie: 1 nocleg w Serena Lake Manyara****, 2 noclegi w Serena Serengeti, 2 noclegi w Serena Ngorongoro, 5 nocy na Zanzibarze w wybranym hotelu
wyżywienie: 3 posiłki dziennie podczas safari; 2 posiłki dziennie na Zanzibarze
bilety wstępów do parków narodowych i Rezerwatu Ngorongoro
ubezpieczenie AXA, obejmujące COVID-19

Cena nie zawiera:
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa – Kilimandżaro, Arusha –  Zanzibar – Warszawa: cena od ok. 3600 PLN/osobę (przeloty mogą Państwo wykupić samodzielnie)
Napiwków
Wydatków osobistych
Wizy do Tanzanii: koszt 50 USD

Wymogi COVID: Wymagany niegatywny wynik testu na COVID wykonany nie wcześniej jak 72 przed wylotem z Polski oraz wypełniony formularz.

Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego