Jawa - Bali

Indonezja
Jawa - Bali
Program na bazie prywatnego serwisu. Przewodnik w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji klienta. Ilość osób, termin, standard zakwaterowania dowolna. Program można modyfikować wg. potrzeb i życzeń klienta.

W celu rezerwacji, wyceny oraz ewentualnych pytań prosimy o kontakt: tel. 22 633-77-79
Rodzaj programu
Program objazdowo-pobytowy
Trasa programu
Ubud - Candidasa - Lovina - Jogyakarta - Borobudur - Prambanan - Wulkan Bromo - Wulkan Ijen - Bali
Ilość dni
16
Najlepsza pora
wrzesień - październik
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Przelot na Bali z przesiadką w wybranym porcie.
Wieczorem przylot do Denpasar. Powitanie na lotnisku i prywatny transfer do Ubud – romantycznej miejscowości położonej pośród tarasów ryżowych, około 36 km na północ od miejscowości turystycznych południowego Bali. Ubud jest kulturalną stolicą wyspy, skupiając tancerzy, malarzy, rzeźbiarzy i muzyków zarówno miejscowych jak i o międzynarodowej sławie. Turyści mogą tu dokonać zakupów wspaniałego rękodzieła na miejscowym targu lub w jednej z licznych galerii. Zakwaterowanie w hotelu Komaneka Monkey Forest (suite room).
Czas wolny na spacery po Ubud, wizytę w Małpim Lesie, a wieczorem uczestnictwo w pokazach tradycyjnych tańców balijskich. Zakwaterowanie w hotelu Komaneka Monkey Forest (suite room).
Po śniadaniu przejazd do największej świątyni hinduistycznej na Bali – Besakih, zwanej także Świątynią – Matką. Kompleks składa się z 18 mniejszych świątyń zlokalizowanych na zboczu góry Agung. Następnie przejazd do Klungkung, a po drodze lunch pod zboczem wzgórza Bukit Jambul. Wizyta w sądzie, gdzie znajdują się ścienne malowidła, a następnie przejazd do jaskini Nietoperzy – Goa Lawah. Kolejnym punktem będzie wioska Tenganan Pegringsingan, słynącej z antycznych zwyczajów i rdzennej ludności Aga. Tutaj wszystkie domostwa mają identyczny układ i stoją w pojedynczych rzędach po obu stronach szerokich, brukowanych ulic. Sławę wiosce przyniosły również podwójnie tkane płótna zwane ikat. Za pomocą skomplikowanej metody, znanej tylko w tym regionie na świecie wiąże się w całość zarówno nitki wątku, jak i osnowy, farbowane następnie na naturalne kolory. Następnie usuwane są łączenia i z kolorowych nici tkane są na krosnach skomplikowane, lśniące wzory. Na wyprodukowanie jednej tkaniny potrzeba, bagatela, 5 lat! Ceny za kawałek tkaniny dochodzą nawet do kilku tysięcy dolarów. Wieczorem przyjazd do Candidasa. Nocleg w hotelu Alila Manggis (superior room)
Po śniadaniu przejazd do Amlapura i zwiedzanie królewskiego parku Tirtagangga, na który składają siębaseny kąpielowe zasilane źródlaną wodą tryskającą z posągów zwierząt i fontann w fantastycznej scenerii pól ryżowych. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd w kierunku północnym trasą, z której można podziwiać zbocza wulkanu Agung. Po drodze wizyta w Air Sanih, świętych źródłach oraz w świątyni Pura Beji w wiosce Sangsit, poświęconej bogini ryżu Dewi Sri. Ozdobiona jest ona licznymi wężami Naga, symbolami wody i płodności tworzącymi balustrady przy wejściu. Spośród bujnej rzeźbionej roślinności wyglądają fantastyczne bestie i demoniczni strażnicy o celowo przekrzywionych głowach. Z każdego kawałka cokołu sterczą drapieżne ptaki, groźne tygrysy i kwiaty. Nocleg w Lovina w hotelu Damai Lovina (deluxe villa)
Po śniadaniu transfer do wybranego hotelu przy plaży. Po drodze zwiedzanie gorących źródeł Banjar, Świątyni Ulun Danu położonej na brzegu jeziora Beratan, targu warzyw i owoców w wiosce Candi Kuning. Lunch w wiosce Bedugul. Następnie zwiedzanie świątyni Taman Ayun i Małpiego Lasu Alas Kedaton. Na koniec wizyta w jednej z najpiękniej położonych świątyń na Bali: Tanah Lot. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Jogyakarty na Jawie. Zakwaterowanie w hotelu Hyatt Regency***** (standard room)
Całodzienna wycieczka poświęcona dwóm najwspanialszym świątyniom Indonezji: Borobudur oraz Prambanan. Nocleg w Puri Devata lub podobnym. Jeśli starczy czasu zwiedzanie Jogyakarty (Pałac Królewski Keraton, Ptasi Targ, Muzeum Sonobudoyo)
Transfer do Parku Narodowego Bromo – Tengger – Semeru. Przejazd trwa ok. 8 godzin. Po drodze przystanek w Pałacu Mangkunegaran w Solo. Zakwaterowanie w Bromo Cottage Tosari (standard room).
Pobudka wcześnie rano. Przejazd na punkt widokowy, z którego rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na świecie – wschód słońca nad stożkami czynnych wulkanów Bromo, Tenger i Semeru. Z Bromo wciąż wydobywają się opary siarki, a Semeru wybucha co ok. 15-30 minut. Jest to miejsce, którego nie można ominąć będąc na Jawie. Możliwość wejścia na Bromo i podziwianie wnętrza krateru. Po południe wolne na spacery po wiosce, która została zbudowana na krawędzi prawulkanu Tenger. Przejazd pod wulkan Ijen. Nocleg w Ijen Resort.
Wcześnie rano wejście na wulkan Ijen, a następnie do jego wnętrza (wejście trwa ok. 2 godzin). Wulkan słynie z kopalni siarki, która znajduje się na dnie krateru i jaskrawozielonego jeziorka w jego wnętrzu. Trud pracy robotników jest ogromny i został udokumentowany w słynnym filmie „Śmierć człowieka pracy”. Każdego dnia robotnicy wchodzą do krateru i na barkach wynoszą na zewnątrz kosze wypełnione czystą siarką ważące ok. 50 kg. Na dnie krateru należy uważać na gryzące w oczy opary. Powrót ok. godziny 12.00 Transfer do przystani. Transfer promem na wyspę Bali. Przejazd do wybranego hotelu wypoczynkowego. Po drodze zwiedzanie słynnej świątyni Tanah Lot.
Czas wolny na odpoczynek i plażowanie w wybranym hotelu. Możliwość skorzystania z licznych wycieczek fakultatywnych.
Po śniadaniu transfer na lotnisko do Polski
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego