Intercontinental Danang Sun Peninsula Resort

Wietnam, Danang
Wille
Natura
Plaża
Zakupy
Śluby i romantyczne podróże
SPA
O hotelu
Wielokrotnie nagradzany luksusowy hotel położony na przepięknym terenie Rezerwatu Przyrody Półwyspu Son Tra. Resort został zaprojektowany przez architekta Bill’a Bensley’a którego zamysłem było stworzenie hotelu położonego na 4 poziomach malowniczego wzgórza. Mają one odzwierciedlać Morze (Sea), Ziemię (Earth), Niebo (Sky) oraz Królestwo Niebieskie (Heaven) i zostały połączone za sobą kolejką szynową przemierzającą porośnięte tropikalnym lasem zbocze zamieszkane przez ciekawskie langury z rodziny koczkodanowatych. Hotel znalazł się zasłużenie w czołówce wielu list najlepszych hoteli świata. Po przekroczeniu bram recepcji ukazuje się zapierający dech w piersiach widok na całą zatokę, który można podziwiać także z okiem wszystkich pokoi. Może się również poszczycić doskonałą kuchnią, chociażby w renomowanej restauracji La Maison 1888 prowadzonej przez szefa kuchni Pierr’a Gagnaire’a (gwiazdka Michelin) oraz renomowanym SPA Harnn Heritage. Niedzielny szampański brunch jest już niemal legendarny. Hotel posiada własną komfortową lounge na lotnisku, gdzie można odpocząć przed lotem. Hotel oferuje także bezpłatny transfer do centrum Danang oddalonego 10 min jazdy od hotelu.

Wirtualna prezentacja hotelu pod poniższym linkiem:
http://www.eyenavasia.com/vietnam/ic_danang/presentation/

Kategoria
4+*
Lokalizacja
Hotel położony jest na malowniczym wzgórzu okalającym piękną zatokę z 700-metrową prywatną, piaszczystą plażą. Zlokalizowany jest na terenie Rezerwatu Przyrody Półwyspu Son Tra, nieopodal miasta Danang w centralnej części Wietnamu. W niewielkiej odległości znajdują się wpisane na liste UNESCO historyczne miasteczka Hoi An z urokliwymi starymi uliczkami i Hue ze słynną cytadelą. Hotel oddalony jest 30 min od lotniska w Danang
Atuty
lokalizacja na terenie rezerwatu przyrody, restauracja z 1 gwiazdką Michelin, renomowana SPA, wille
Pokoje

Hotel składa się z 201 pokoi, suite i willi posiadających niesamowity widok na zatokę. Dominującymi barwami wnętrz jest elegancka czerń i biel przełamana kolorowymi dodatkami. Wszystkie pokoje posiadają oddzielnie wannę oraz prysznic oraz system nagłaśniający BOSE.

Pokoje i suite classic – (powierzchnia 84 m2) – zlokalizowane na trzecim poziomie – Sky. Posiadają taras lub balkon z widokiem na zatokę.

Pokoje i suite Son Tra (powierzchnia 84 m2) – zlokalizowane są na najwyższym poziomie (Heaven) na wzgórzu z fantastycznym widokiem na zatokę rozciągającym się z przestronnego tarasu lub balkonu. W wyposażeniu posiadają rzadko spotykaną lodówkę na wina.

Pokoje i suite Club Intercontinental – o powierzchni od 74 m2 do 123 m2. Goście zakwaterowani w pokojach suite mogą dodatkowo korzystać z serwowanej popołudniu herbaty z przekąskami i skosztować pysznych koktajli.

Wille – z 1, 2 lub 3 sypialniami o powierzchni od 145 m2 do 1000 m2 posiadają prywatny basen, przestronny taras oraz prywatny pawilon z jadalnią. Niektóre wille są wyposażone w wannę z hydromasażem. Gościom przysługują dodatkowe korzyści z przynależności do Club Intercontinental (darmowy transfer z lotniska, korzystanie z komfortowej lounge na lotnisku, dedykowany serwis butlera 24/h, popołudniowa herbata i koktajle). Wille usytuowane są przy plaży, pośród potężnych głazów u podnóża góry.

Do dyspozycji
3 restauracje zlokalizowane na różnych poziomach na wzgórzu, które stanowią atrakcję samą w sobie i prowadzone są przez wybitnych szefów kuchni. Można w nich skosztować zarówno wyśmienitej kuchni wietnamskiej jak i międzynarodowej.
2 bary, gdzie poza doskonałymi koktajlami można także skosztować ręcznie skręcane cygara.
Przepięknie zlokalizowane SPA Harnn Heritage z pokojami zabiegowymi położonymi tuż przy urokliwym stawie otoczonym gajem palmowym.

Inne: basen, siłownia, sauna, jacuzzi, sale konferencyjne, butik
Sporty i aktywności
Sporty: snurkowanie, kite surfing, paddle board, tenis stołowy, tenis ziemny badminton, tai chi, zajęcia z jogi, petanque,

Wycieczki: wycieczki do historycznego miasteczka Hoi An z urokliwymi, starymi uliczkami pełnymi kramów. Wycieczki do legendarnego miasta Hue ze słynną Cytadelą. Hotel organizuje także trekkingi po Rezerwacie Son Tra, połowy dalekomorskie.

Inne: lekcje gotowania, lekcje budowania tradycyjnych łodzi w kształcie okrągłych koszy, lekcje tworzenia lampionów, sztuka tworzenia wzorów na kawie, lekcje robienia koktajli tropikalnych, lekcje tworzenia słynnych wietnamskich kapeluszy w kształcie stożka; pokazy filmów, karaoke
Najlepsza pora
marzec - sierpień
Galeria hotelu
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego