Zabytki i Tygrysy

Indie
Zabytki i Tygrysy
Indie to nie tylko jedna z najstarszych kultur świata, ale i kraj kontrastów – skrajnej biedy, żebraków na ulicach, slumsów ciągnących się na przedmieściach miast, ale też niewyobrażalnego bogactwa i przepychu, które można obserwować w architekturze niezliczonych pałaców i rezydencji. Znajdziemy tu także przepiękną naturę z licznymi Parkami Narodowymi w których żyje wiele gatunków antylop i małp, dzikie psy, leniwe niedźwiedzie, lamparty i oczywiście największe koty - tygrysy.

Można ten kraj znienawidzić, można go i pokochać, ale na pewno trzeba w nim być choćby raz!
Rodzaj programu
program objazdowy
Trasa programu
Delhi - Agra - Jhansi - Panna - Khajuraho Temple - Park Narodowy Bandhavgarh - Park Narodowy Kanha - Narowowy Park Satpura - Bombaj
Ilość dni
15
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Wylot do Indii
Przylot do Delhi. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu. Czas na odpoczynek lub częściowe zwiedzanie Delhi.

Według legendy pierwsze miasto Delhi  było założone już w 1200 r. p. n.e. Natomiast dzisiejsze Delhi zostało wybudowane na ruinach siedmiu poprzednich miast. Najbardziej fascynująca jest różnorodność tego miasta – od XIII wiecznego mauzoleum Lodi do super nowoczesnych drapaczy chmur. Od pałacu cesarskiego, parlamentu, Bramy Indyjskiej po zamknięty w murach starego miasta najstarszy meczet Indii.

Tuż po śniadaniu rozpocznie się całodzienne zwiedzanie Delhi, starej i nowej dzielnicy.
Głównymi punktami będą Czerwony Fort, Meczet Dżama, Rajghat oraz słynny bulwar Chandni Chowk. Tutaj znajdują się budowle zbudowane z czerwonego piaskowca jak Brama Lahaurska, Złoty Meczet oraz liczne sklepiki z biżuterią.
Jeśli czas pozwoli będzie możliwość spędzenia wolnego czasu na targu przypraw i okolicznych, pełnych kolorów bazarach.
Lunch w trakcie zwiedzania. Kolacja i nocleg.
Przejazd szybkim expresowym pociągiem z Delhi do Agry. Śniadanie w pociągu. Transfer do hotelu. Całodzienne zwiedzanie Agry. Lunch
Wejście do Taj Mahal - słynnego grobowca uznanego za jeden z 7 cudów świata oraz zwiedzanie Czerwonego Fortu – ogromnego kompleksu fortyfikacyjnego, który służył również jako siedziba władcy i jego żon wraz z poddanymi.
Kolacja i nocleg.
Przejazd ekspresowym pociągiem z Agry do Jhansi. Transfer klimatyzowanym samochodem do Parku Rezerwatu Tygrysów Panna. W drodze zwiedzanie kompleksu pałacowego i świątyń z XVI i XVIIw. w miasteczku Orchha.

Niegdyś Orchha była siedzibą dynastii Bundela, której początki sięgają XI w. Wg. legendy radżpudzki książe ofiarował się górskiej bogini Vrindavasini. Ta jednak powstrzymała go i nazwała go imieniem “Bundela” (ten, kto ofiarował krew). To Bundelowie przenieśli stolicę do Orchhy (znaczy ukryty) w 1501. Miejsce wybrano prawdopodobnie ze względu na jego walory obronne (wyspa na rzece, wszystko otoczone gęstą dżunglą).

Lunch. Po południu w Parku Panna wypłynięcie łódką w celu obserwacji licznych tu ptaków wodnych, krokodyli i żółwi.
Kolacja i nocleg na terenie parku.
Wcześnie rano safari w Parku Panna, słynącym z najbardziej skalistych, pięknych krajobrazów. Rzeka Ken przepływająca przez Park tworzy odwieczne źródło wody na tym obszarze. Dostrzeżemy tu różne typy roślinności: lasy, sawanny czy wysokie łąki. Sklasyfikowano tu ponad 228 gatunków ptaków. Spotkać tu można różne gatunki antylop i małp, lamparta, dzikie psy czy leniwego niedźwiedzia.

Po lunchu przejazd do miejscowości Khajuraho, gdzie podziwiać można grupę 25 świątyń przedstawiających różne aspekty życia, w tym erotyczny. Świątynie te zostały zbudowane przez dynastię Chandela, która doszła do władzy w środkowych Indiach pomiędzy X a XI w. Khajuraho jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Powrót do Parku Narodowego Panna na kolację i nocleg.
Po porannym safari w Parku Panna, śniadanie i przejazd do Parku Narodowego Bandhavgarh. Z hotelu dostaniemy lunch na drogę.

Park Narodowy Bandhavgarh stanowi fenomenalne połączenie dzikiej, tropikalnej dżungli przechodzącej miejscami w ogromne połacie sawannowych łąk i torfowisk z dużą ilością wzgórz i jeziorek. Tętniąca życiem i odgłosami dżungla była inspiracją dla Kiplinga, który napisał "Księgę Dżungli".

Nocleg i kolacja na terenie parku.
Poranne i popołudniowe safari samochodami terenowymi w poszukiwaniu dzikich kotów. Samochody przystosowane są do jak najdogodniejszej obserwacji i fotografii zwierząt.

Ten Park słynie z największej populacji tygrysa bengalskiego. Jeep safari ma na celu bezpieczne obserwowanie tego kota z bliska. Spotkanie go jest niesamowitym przeżyciem. Często spotkać tu możemy stada różnych małpek zazwyczaj w towarzystwie jeleni axsis, które podjadają co małpy zrzucą z drzew i nadsłuchują ich krzyków ostrzegawczych o zbliżającym się drapieżniku. Zobaczymy tu także inne ssaki kopytne. Wjazd do parku mają tylko nieliczni, wiec warto być wśród tej elity.

Nocleg i kolacja na terenie parku
Po porannym safari śniadanie i przejazd do Narodowego Parku Kanha, gdzie następnego dnia będziemy tropić dzikie koty i oddawać się pasji fotografowania wspaniałego świata zwierząt. Lunch.

Z dżipów w czasie safari można podziwiać w naturalnym środowisku langury, endemiczne jelenie bagienne, jelonki Axis liczne antylopy, małpy, możliwe, że również spotkamy psy indyjskie, szakale i hieny oraz dużą liczbę ptaków, która sprawi, że każdy fotograf będzie się czuł jak w raju.

Kolacja i nocleg.
Ranne i popołudniowe safari samochodami terenowymi w poszukiwaniu dzikich kotów. Samochody przystosowane są do jak najdogodniejszej obserwacji i fotografii zwierząt.

Lunch, kolacja i nocleg na terenie parku.

Po przyjeździe do Parku Narodowego Satpura zakwaterowanie na terenie parku, położonego wśród pięknych, zalesionych wzgórz.

Satpura Tiger Reserve jest jednym z najbardziej bogatych w różnorodność biologiczną obszarów w środkowych Indiach. Znajdziemy tutaj zarówno małe owadożerne rośliny jak również indyjskiego bawoła czy tygrysa. Jest to także część Rezerwatu Biosfery Pachmarhi, który obejmuje prawie 4927 km 2.

Lunch, kolacja i nocleg.
Rano spływ kajakowy rzeką, który jest najlepszym sposobem na oglądanie ptaków wodnych takich jak np.: indian skimmer, czapla siwa, czapla purpurowa, gęsi.

Po lunchu udamy się na jeep safari w parku, aby spróbować wytropić wargacza, dzikie psy a na koniec lamparta.

Nocleg i kolacja na terenie parku.
Rano jeep safari w poszukiwaniu mieszkańców lasu. Po śniadaniu lub obiedzie odwiedziny w lokalnej wiosce. Satpura Tiger Reserve to był dawniej obszar zamieszkały przez miejscowe plemiona, które z czasem zostały przeniesione poza ścisły rezerwat, ale nadal można nauczyć się od nich jak żyć wśród dzikich zwierząt.
Wieczorem wyjazd na nocne safari w otulinie Satpura Tiger Reserve.

Nocne safari to wyjątkowe doświadczenie, które jest dozwolone tylko na terenie Satpura Tiger Reserve. Wiele zwierząt uaktywnia się tylko w ciemności jak jeżozwierz, cyweta, gekony czy lelek, więc będzie to jedyna szansa na ich zobaczenie.

Nocleg i kolacja na terenie parku.
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek. Po lunchu przejazd do miejscowości Bhopal.
Przelot do Bombaju. Nocleg
Transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów.
Cena

Cena przy 2 osobach (Hotele Deluxe) – 3557 USD/os. ważna do marca 2023
Cena zawiera : zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, 3 posiłki w parkach, prywatny transport na całej trasie programu, serwis z kierowcą, AC, przejazdy pociągiem (AC Chair Car), przejażdżka statkiem, jeep safari we wszystkich 4 Parkach Narodowych, bilety wstępu w czasie zwiedzania, ubezpieczenie NNW do 4000€, KL do 30.000€, bagaż do 400€, lokalne podatki.
Cena nie zawiera : przelotów międzynarodowych i wewnętrznych, dodatkowych posiłków i napojów, dodatkowych ubezpieczeń (od chorób przewlekłeych, sportów wysokiego ryzyka, rezygnacji), napiwków.

Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego