Enoturystyka

A może Enoturystyka czyli wakacje z winem?

Nazywamy tak podróże w rejony winiarskie, w czasie których odwiedzamy miejsca związane z produkcją wina. Mogą to być winnice, winiarnie albo gospodarstwa winiarskie. Poza tym daje to też możliwość uczestnictwa w imprezach o profilu winiarskim: degustacjach, wystawach czy festiwalach.

Najczęstszy motyw podróży to oczywiście degustacja oraz chęć poznania nowych gatunków win, zakupy, a także ogólne poszerzenie wiedzy z zakresu enologii. Na Zachodzie Europy szlaki winne są już ugruntowaną atrakcja, przyciągającą rzesze turystów. Ale nie ograniczajmy się do Zachodu. Podobne zjawisko obserwujemy na Bałkanach oraz na innych kontynentach. Także wina chilijskie czy afrykańskie cieszą się nie najgorszą opinią wśród smakoszy.

Pragniemy się z Wami, podzielić naszym zamiłowaniem do kultury winnej i pokazać kilka ciekawych propozycji na wakacje… oczywiście dla osób pełnoletnich. Mamy nadzieję, że z pomocą naszych propozycji turystycznych związanych z winem, odkryjecie mało znane, fascynujące szlaki, które dostarczą niezapomnianych przeżyć nie tylko Waszym podniebieniom.

Ruszajcie w podróż, w poszukiwaniu własnego, unikalnego smaku !

Nazywamy tak podróże w rejony winiarskie, w czasie których odwiedzamy miejsca związane z produkcją wina. Mogą to być winnice, winiarnie albo gospodarstwa winiarskie. Poza tym daje to też możliwość uczestnictwa w imprezach o profilu winiarskim: degustacjach, wystawach czy festiwalach. Pragniemy się z Wami, podzielić naszym zamiłowaniem do kultury winnej i pokazać kilka ciekawych propozycji na wakacje… oczywiście dla osób pełnoletnich. Mamy nadzieję, że z pomocą naszych propozycji turystycznych związanych z winem, odkryjecie mało znane, fascynujące szlaki, które dostarczą niezapomnianych przeżyć nie tylko Waszym podniebieniom.