Dwór Kombornia

Beskid Niski, Podkarpackie, Polska
Góry
SPA
Natura
Dla aktywnych
Dla rodzin
Boutique
O hotelu
Dwór Kombornia to obiekt butikowy, o charakterze kameralnego zacisza. Jest jednym z najlepiej zachowanych zespołów rezydencjonalnych w południowo-wschodniej Polsce. Na 10 hektarach mieści się zabytkowy park z alejkami spacerowymi, ogród i przestrzeń rekreacyjna. Na powierzchni 10 ha mieści butikowy hotel Dwór Kombornia, spa z bogatą infrastrukturą wellness, Salon Win Karpackich, trzygwiazdkowy Wine Garden Hotel, wielokrotnie nagradzaną Restaurację Magnolia, Centrum Rehabilitacji oraz unikalne ChocoWine SPA.

Cały kompleks mieści się w cichym i spokojnym miejscu, co dodatkowo sprzyja dobremu wypoczynkowi. Znajduje się tutaj duży park z przygotowanymi do spacerów ścieżkami. Przez cały rok można korzystać ze wspaniałych okoliczności przyrody. Zimą, kiedy dopisze śnieg, można podziwiać bajkowe krajobrazy. Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, najlepiej usiąść na jednej z ławek i słuchać śpiewu ptaków. Latem cudownie kwitną kwiaty, a w parku wywieszone są hamaki, w których można „zaszyć się” z ulubioną książką. Jesień to winobranie, zbiory dworskich owoców i warzyw oraz cudowne, złote drzewa.
Kategoria
4*
Lokalizacja
Hotel zlokalizowany jest w woj. podkarpackim, nieopodal Krosna. Położenie na skraju Beskidu Niskiego czyni z Dworu Kombornia doskonały punkt startowy wypraw mających na celu poznanie atrakcji turystycznych i przyrodniczych Podkarpacia. Chętni mogą wybrać się w oddalone o ok. 1,5 h jazdy Bieszczady.
Pokoje

Hotel posiada pokoje w dwóch różnych stylach. Wystrój i wyposażenie pokoi hotelowych w centralnym budynku Dworu to połączenie dawnej elegancji i współczesnych wygód. Pokoje w południowym skrzydle Dworu przygotowano z myślą o osobach, które lepiej czują się we współczesnych wnętrzach, dlatego królują w nich proste formy i przyjemne zestawienia barw. Dzięki tej różnorodności, każdy nocleg czy dłuższy wypoczynek SPA w Dworze może mieć inny kolor, inny klimat. Wszystkie pokoje są ozonowane po każdym pobycie, zapewniając maksymalną czystość i bezpieczeństwo.

Do dyspozycji
- Restauracja Magnolia - w przygotowaniu potraw łączy europejskie osiągnięcia sztuki kulinarnej z tradycyjnymi i regionalnymi polskimi smakami. Zgodnie z ideą kuchni Slow Food dania powstają głównie w oparciu o wysokiej jakości produkty lokalne. Warzywa, owoce i zioła trafiają na stoły wprost z dworskiego ogrodu i sadu, a sery i mięsa od lokalnych producentów. Specjalnością Restauracji Magnolia w Dworze Kombornia są niepowtarzalne Kolacje Vin Diner.

To doskonała propozycja, która łączy 5 dań degustacyjnych z idealnie dobranymi winami. Wina są selekcjonowane przez sommeliera tak, by wraz z potrawą tworzyły nową, kulinarną jakość. Harmonia smaków i aromatów w oprawie klasycystycznych wnętrz czynią z Kolacji Vin Diner ekskluzywną propozycję dla wszystkich Koneserów Dobrych Smaków.

- Restauracja Ogrodowa – z przeszklonymi ścianami łączącymi restaurację z letnim tarasem sprawiają, dzięki czemu w tym miejscu dworskie wnętrza przenikają się z przestrzenią parku. Latem nie ma nic przyjemniejszego niż leniwe smakowanie posiłku w towarzystwie śpiewu ptaków i cudownych widoków.

- ChocoWine SPA – jedyne w Polsce, specjalizujące się w wykorzystywaniu dobroczynnych właściwości wina i czekolady. Właśnie tutaj można doświadczyć niepowtarzalnych przeżyć podczas kąpieli w winie, czy też na czekoladowym masażu. W ChocoWine SPA używane są najwyższej jakości kosmetyki światowych marek, m.in. Babor czy Caudalie, a także wykonywane są zabiegi stworzone na bazie wyłącznie naturalnych składników – belgijskiej czekoladzie, pestkach winogron czy ziarnach kakaowca.

- Centrum Rehabilitacji Kombornia – specjalizuje się w zabiegach z wykorzystaniem rewolucyjnej technologii Indiba Actvie pozwalającego w błyskawicznym tempie pozbyć się bólu i dojść do formy.  Poza zabiegami Indiba Active, wykonywane są także zabiegi falą uderzeniową, laserem wysokoenergetycznym, elektroterapię z podciśnieniem i ultradźwięki.

- Salon Win Karpackich - został urządzony w XVIII-wiecznej piwnicy i mieści reprezentatywną kolekcję win z różnych regionów winiarskich Karpat, leżących na terenie Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii i Polski. W Salonie Win Karpackich odbywają się komentowane degustacje win prowadzone przez sommeliera.

-  Pozostałe: bar w Salonie Jadalnym, przestrzeń rekreacyjną w wielohektarowym zabytkowym parku, biblioteczka z bogatym księgozbiorem
Sporty i aktywności
Możliwość organizowania wycieczek do wielu okolicznych atrakcji:

- Magurski Park Narodowy: piesze szklaki po Beskidzie Niskim, Wodospad Magurski, cmentarz wojenny, miejsca związane z kulturą łemkowską, drewniana cerkiew Kotani

- 2 drewniane kościoły wpisane na listę UNESCO: Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Haczowie oraz Kościół Wszystkich Świętych w Bliznem.

- Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i  warsztaty tworzenia ceramiki szklanej

- skansen w Sanoki i spływ kajakowy Sanem

- Rezerwat Prządki ze skalnymi 20-metrowymi grzybami

- Zamek Kamieniec

- wioski schowane w dolinach z pięknymi cerkwiami, które są świadectwem obecności grupy etnograficznej zwanej Zamieszańcy

- stół bilardowy, piłkarzyki, stół do tenisa stołowego, szachy ogrodowe, stoliki do brydża i szachów, planszowe gry towarzyskie, wynajem rowerów, a zimą sanek, łyżew, nart.
Najlepsza pora
cały rok
Galeria hotelu
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego