Boliwijski cud natury: Pustynia bez ziarenka piasku

Odblaskowa powierzchnia największej na świecie kopalni soli jest jak żywcem wzięta z wyobraźni Salvadora Dalego – na szczęście istnieje w prawdziwym świecie – w Boliwii.

Solnisko Salar de Uyuni to zdecydowanie jedno z najciekawszych i najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że na tej największej pustyni solnej na świecie  znajdziemy nie tylko kopalnię soli, ale także gorące źródła, kaktusy i… flamingi.

Jednym z tych ciekawych miejsc jest wyspa Incahuasi (pol. rybia wyspa), którą porastają ogromne kaktusy. Można tam również zobaczyć pozostałości rafy koralowej. Warto również zwrócić uwagę na liczne formacje skalne będące pozostałościami po kominach wulkanicznych. Składają się one ze szczątków roślin, koralowców, skamielin i oczywiście kryształów soli.

Bez wątpienia nie można pominąć także rezerwatu przyrody Eduardo Avaroa, który ma do zaoferowania piękne kolorowe jeziora (czerwone, zielone i białe – na kolor mają wpływ minerały i algi zawarte w wodzie), gejzery i gorące źródła. Co więcej, na jego terenie mieszkają trzy gatunki flamingów, kolibry oraz lamy.

Pytaj nas o szczegóły wyprawy do Boliwii tel. 633-77-79