Argentyna w pigułce

Argentyna
Argentyna w pigułce
"Argentyna w pigułce" to niezwykle różnorodny program obejmujący najważniejsze i najbardziej spektakularne atrakcje Argentyny, z fascynującą stolicą Buenos  Aires, grzmiącymi wodospadami Iguazu, spektakularnym lodowcem Perito Moreno w Patagonii i najbardziej wysuniętym na południe miastem świata Ushuaia - fantastyczną bazą wypadową do zwiedzania Ziemi Ognistej. Dla chętnych możliwość wydłużenia programu o Torres Del Paine, winnice w okolicach Mendozy i kolonialne miasteczko w Urugwaju.

Program jest idealny zarówno dla par, grupy znajomych, jak i rodzin z dziećmi. Program możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb i oczekiwań. Termin, ilość osób oraz standard zakwaterowania jest dowolny.
Rodzaj programu
objazdowy
Trasa programu
Buenos Aires – Iguazu – Ziemia Ognista – El Calafate i Lodowce – Buenos Aires + rozszerzenie o Mendozę, Torres del Paine i Urugwaj
Ilość dni
14 + możliwe rozszerzenia
Najlepsza pora
grudzień - marzec
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Wylot z Polski do Buenos Aires z odpowiednią przesiadką.
Po przylocie odprawa bagażowa. Powitanie przez lokalnego przewodnika. Następnie przejazd do centrum miasta i rozpoczęcie zwiedzania.
Buenos Aires to pulsująca życiem metropolia, stolica kultury, tanga i piłki nożnej. Dzisiejszego dnia poznamy najbardziej charakterystyczne dzielnice miasta: La Boca gdzie narodziło się tango, Plac Majowy ze słynną Katedrą, Pałac Prezydencki.

Specjalnie dla naszych gości przewodnik przygotuje krótki kurs parzenia i picia yerba mate – napoju, który jest bardzo ważnym elementem argentyńskiej kultury. Podczas zwiedzania polecimy ciekawą restaurację na obiad (płatny dodatkowo). Po południu przejazd zakwaterowanie w hotelu Own Grand w klimatycznej dzielnicy z dostępem do wszelkich usług i wibrującym życiem nocnym.

OPCJONALNIE: Zapraszamy na degustację z wina z sommelierem w jednej z restauracji w dzielnicy Palermo. W trakcie degustacji uczestnicy poznają wina z 3 różnych regionów winiarskich Argentyny: 2 z Mendozy, 1 z Salty (północ Argentyny) oraz 1 z Patagonii oraz dowiedzą się mnóstwo faktów na temat wina produkowanego w Argentynie. Cena 40 USD/osobę
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem. Transfer na przedmieścia Buenos Aires do El Tigre. Ta urocza miejscowość położona w delcie rzeki Parana słynie z setek małych wysepek pokrytych lasami i łąkami, które otacza sieć kanałów. Delta rozciąga się na tysiącach mil kwadratowych i należy do największych na świecie. Dzięki wyspom i kanałom Tigre przyciąga mieszkańców Buenos Aires, którzy chcą odpocząć od zgiełku wielkiego miasta. Zapraszamy na malowniczy rejs kanałami i odnóżami rzeki Parana (ok. 1,5godz). To urokliwe i dzikie miejsce. Obiad zjemy w klimatycznej restauracji w San Isidro (płatny na miejscu). Po południu powrót do Buenos Aires.
Śniadanie w hotelu. Następnie wykwaterowanie, kierowca czeka na Państwa w recepcji. Prywatny przejazd na lotnisko. Przelot w okolice wodospadów Iguazu. Prywatny transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny.

OPCJONALNIE: Najlepsze imprezy odbywają się w kuchni! Dlatego wieczorem zapraszamy na wyjątkowe warsztaty kulinarne, podczas których poznamy Argentynę… od kuchni! Podczas tego wieczoru nauczycie się jak przygotować słynne argentyńskie pierożki empanadas czy jak zamawiać steki oraz wino. To świetna zabawa w formie spotkania przy stole, gdzie każdy będzie czuć się komfortowo i przyjemnie. Cena: 85 USD za os.
uWAGA: Podobne warsztaty możemy zorganizować także w Buenos Aires.
Po śniadaniu zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów po stronie argentyńskiej. Wodospady Iguazu wpisane są na Światową Listę UNESCO, a od 2012 na listę 7 Nowych Cudów Natury. Spacer trasą Parku Narodowego Iguazu (w sumie ok. 5km) po stronie argentyńskiej. Podczas zwiedzania zapraszamy na ekscytujący rejs pontonem motorowym pod wodospady. To niesamowite przeżycie poprzedzone będzie przejazdem przez selwę otwartą ciężarówką. Następnie spacer kładkami nad wodospadami do największej katarakty – Gardzieli Diabła. Powrót do wyjścia pociągiem.

Obiad na terenie wodospadów (płatny dodatkowo), dostępne opcje: bufetowa restauracja lub restauracja w ***** hotelu na terenie parku. Powrót do hotelu ok. 17:00. Czas wolny.
Po śniadaniu przejazd do Brazylii i zwiedzanie wodospadów od strony brazylijskiej. Brazylijczycy mówią, że Argentyńczycy mają wodospady, a Brazylijczycy widoki. Dziś przekonacie się o tym sami. Przed nami ok. 1,5 km szlaku z przepiękną panoramą wodospadów Iguazu do pomostu widokowego na Diabelską Gardziel. Obiad w restauracji z widokiem na wodospady po stronie brazylijskiej (dodatkowo płatny). Następnie powrót do Argentyny do hotelu i czas wolny.
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisku i przelot do Buenos Aires. Transfer prywatny z lotniska do hotelu. Czas wolny. Wieczorem zapraszamy na Tango Show w charakterystycznym dla Buenos teatrze działającym od 1920 roku. Obejrzymy historię tanga opowiedzianą tańcem i muzyką. Po pokazie powrót do hotelu.
Rano po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Ushuaia. To stolica Ziemi Ognistej i najdalej na południe wysunięte miasto świata. Na lotnisku na naszych gości czeka przewodnik. Transfer do hotelu. Czas wolny.

Opcjonalnie: Zapraszamy na niezapomnianą wyprawę off road 4x4. Naszym celem będzie Lago Escondido (Ukryte Jezioro). Po drodze zobaczymy farmę psów haski oraz ośrodek narciarski. Towarzyszyć nam będzie majestatyczna panorama Andów. Po drodze zatrzymamy się na najwyżej położonym punkcie trasy – Przełęczy Garibaldi. Kolacja pod gwiazdami na brzegu jeziora Escondido. Wycieczka grupowa 6-osobowym jeepem. Cena: 120 USD/osobę.
Tego dnia zapraszamy na rejs po Kanale Beagle wzdłuż granicy argentyńsko-chilijskiej. Pierwszą atrakcją będzie Wyspa Lwów Morskich (Isla de los Lobos), następnie Wyspa Ptaków (Isla de los Pajaros) oraz słynna latarnia Faro Les Eclaireurs, zwana Latarnią Końca Świata. Kontynuujemy nasz rejs po Kanale Beagle, podczas którego podziwiać będziemy mogli wybrzeże argentyńskie i chilijskie. Podczas wycieczki zobaczymy ze statku słynne pingwiny Magellana. Powrót do hotelu po południu. Czas wolny. Nocleg.
Po śniadaniu spotkanie z kierowcą i przejazd na lotnisko na lot do Calafate. Po przylocie transfer do hotelu.

Opcjonalnie: Po południu wycieczka po okolicach Jeziora Argentyńskiego. Przejedziemy przez step otaczający jezioro. Przewodnik opowie na temat fauny, flory oraz formacji skalnych tego regionu. Następnie dojedziemy do wspaniałego punktu widokowego położonego na klifach jeziora argentyńskiego. Zakończymy naszą przygodę w jaskini, gdzie będziemy mogli zobaczyć naskalne rysunki pierwotnych mieszkańców tego regionu. W tym niesamowitym miejscu zjemy kolację. Po kolacji transfer do hotelu. Czas trwania 3 godziny. Cena: 100 USD za os.
Po śniadaniu transfer do Parku Narodowego Lodowców, wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO. Dziś zapraszamy na fascynujący rejs wśród lodowców i patagońskich krajobrazów - jedynego takiego miejsca na świecie. W trakcie rejsu zobaczmy 3 lodowce: Lodowiec Spegazzini, Lodowiec Upsala oraz oczywiście Perito Moreno - jego skala, surowe majestatyczne piękno, bez wątpienia decydują, że jest jednym z tych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu. W trakcie wyprawy uczestnicy będą mogli też odbyć lekki trekking (ok.45 min), w zatoce Kanału Spegazzini. Jest to szansa zobaczenia z bliska przyrody patagońskiej jej fauny i flory. Po skończonym rejsie powrót do hotelu i czas wolny.
Po śniadaniu przejazd z Calafate do Chalten wśród przepięknych patagońskich krajobrazów z panoramą Andów na horyzoncie (220km, ok. 3 godz.). Chalten to jedno z najlepszych miejsc w Argentynie na spacery po górach. W okolicach miasteczka zobaczymy imponujące krajobrazy: patagońskie lasy, laguny, lodowce oraz mityczny masyw Fitz Roy.

Opcje wycieczek do wyboru: • Opcja „light” w trakcie tej oferujemy krótkie spacery do punktów widokowych pozwalające na rozkoszowanie się pięknem tego miejsca.
• Opcja dla aktywnych: 6-godzinNy trekking do punktu widokowego na Fitz Roy w Camp Poincenot. Następnie transfer powrotny do Calafate.

Prezentowane wyżej warianty realizowane są jako wycieczki grupowe. Za dodatkową opłatą (w zależności od preferencji tras) istniejE możliwość organizacji wycieczki prywatnej.
Rano przejazd poza miasto do klimatycznej patagońskiej estancji. Ten czas to możliwość poczucia i zobaczenia jak wygląda życie w Patagonii. Nasi goście zostaną powitani tradycyjną yerba-mate i lokalnymi wypiekami. Następnie zapraszamy na przechadzkę po gospodarstwie (tzw. estancji). Atrakcją tej wizyty będzie pokaz strzyżenia owiec i zręczności gauchos w zaganianiu bydła i owiec. Następnie 45 min. spacer wzdłuż brzegów zjawiskowego Lago Argentino (Jeziora Argentyńskiego). Po powrocie czekać na nas będzie słynne argentyńskie asado, czyli grillowane mięso z jagnięciny. Po wizycie na estancji przejazd na lotnisko i wylot do Buenos Aires. Po przylocie do Buenos Aires transfer do hotelu i czas wolny.
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i przejazd na cmentarz Recoleta, gdzie pochowane są najważniejsze osobistości Argentyny. Niesamowita monumentalna architektura cmentarza czyni go jednym z punktów, które koniecznie trzeba odwiedzić. Po skończonej wizycie przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Chętni mogą przedłużyć swój wyjazd o następujące miejsca (opisy w kolejnych punktach): 1. Torres del Paine (Patagonia) - 1 dzień 2. Mendoza i winnice - 4 dni 3. Urugwaj - 1 dzień
Dodatkowy 1 dzień z El Calafate do Torres Del Paine z powrotem na nocleg do El Calafate.

Proponujemy opcję wyjazdu z Calafate do Chile. W trakcie tej jednodniowej wycieczki odwiedzimy słynny Park Narodowy Torres del Paine z jego monumentalnymi wzniesieniami i bogactwem krajobrazu Patagonii chilijskiej.

Opis programu Całodniowa wyprawa do wyjątkowego Parku Narodowego – Torres del Paine (Rezerwat biosfery UNESCO) w Chile. Nazwa parku pochodzi od trzech majestatycznych wież górskich. Szlak wiedzie przez bezkresny step patagoński. W trakcie przejazdu zobaczmy Jezioro Sarmiento oraz Jeziora Nordenskjöld i Pehoe. Liczne punkty widokowe na trasie przejazdu pozwolą kontemplować niezapomniane widoki. W trakcie podróży będzie można zobaczyć stada guanaco, nandu oraz flamingi w Laguna Amarga. W trakcie wyprawy trekking w parku (1-godzina) o niskim stopniu trudności po parku jest ukoronowaniem tej podróży. Powrót do Calafate na nocleg. Koszt 220 USD/osobę.
4-DNIOWE ROZSZERZENIE WYJAZDU O WINNICE W MENDOZIE.
Mendoza to fantastyczne miejsce na odpoczynek w otoczeniu znanych na całym świecie winnic położonych u podnóża ośnieżonych Andów. Słońce świeci tu przez 320 dni w roku a na turystów czekają butikowe hotele położone wśród winnic Doliny Uco czy Lujan de Cuyo. Mendoza coraz częściej zdobywa wyróżnienia i nagrody przyznawane przez prestiżową organizację Great Wine Capitals, której celem jest wsparcie turystyki winiarskiej. Dziś ten region konkuruje jak równy z równym z tak znanymi regionami jak La Rioja, Bordeaux czy Napa w Kalifornii.

Dzień 1: Przelot do Mendozy. Na lotnisku w Mendozie czeka kierowca, który przewiezie Was do hotelu położonego wśród winnic. W trakcie przejazdu opcjonalny lunch połączony z degustacją w jednej z winnic Mendozy z pięknymi widokami na Andy. Następnie zakwaterowanie i czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu Auberge du Vin.

Dzień 2: To opcja dla osób, które chcą lepiej poznać lokalne wino i gastronomię. Proponujemy degustacje, w trakcie których poznacie różnice między winami, dowiecie się jak łączyć smaki lub zaprojektujecie własny kupaż, który możecie potem zabrać do domu. W trakcie tego dnia zjecie również lunch oraz będziecie mogli przejechać się konno po winnicach: Po śniadaniu wyjedziecie do winnicy, gdzie poznacie smak wina w trakcie degustacji. Po skończonej degustacji, dla chętnych przejażdżka konna lub rowerowa. Następnie przejazd do 2-iej winnicy, gdzie zjecie obiad z dobranym odpowiednio winem. Po obiedzie zapraszamy na kolejną degustację, w trakcie, której przygotujecie blend (kupaż wina) z 3 win z różnych szczepów. Ile % z każdego z nich trafi do Waszego blendu (kupażu)-o tym zadecydujecie Wy. Możliwość zabutelkowania wina przygotowanego w trakcie warsztatu.

Dzień 3: Tego dnia proponujemy wykorzystać czas na odpoczynek w hotelu wśród winnic z pięknymi widokami lub 3 opcjonalne aktywności do wyboru:

OPCJA 1: LEKCJE GOTOWANIA Opcjonalnie lekcje gotowania w trakcie, której nauczycie się jak przygotować danie lokalnej kuchni pod okiem szefa kuchni. Po skończonej lekcji zjecie 4-daniowy obiad z winem dobranym do potraw, które będziecie sami przygotowywać. Czas trwania 3,30 godziny. Cena za osobę 125 USD.

OPCJA 2: FOTOGRAFICZNE SAFARI W trakcie tego spotkacie się z fotografem, pod okiem którego zrobicie zdjęcia, korzystając z jego wiedzy i doświadczenia. Po skończonym warsztacie fotograf wyselekcjonuje i obrobi 80 zdjęć, które zostaną Wam wysłane w formie e-booka. W trakcie warsztatu degustacja 3 win różniących się stylami. Czas trwania: 2 godziny. Cena za osobę: 100 USD/osobę

OPCJA 3: ACONCAGUA - DACH ANDÓW Opuszczamy hotel i jedziecie na panoramiczną wycieczkę w Andy, której celem będzie Aconcagua. Przejdziecie przez dolinę Uspallata, gdzie zobaczycie naturalną formację Puente del Inca. Po dotarciu do Parku Narodowego Aconcagua odbędziecie godzinny spacer* do Laguny Horcones, skąd roztacza się widok na Aconcagua (z 6959 m n.p.m., najwyższy szczyt obu Ameryk). Powrót do hotelu i czas wolny. Cena do ustalenia.

Dzień 4: Tego dnia po śniadaniu opuścicie Dolinę Uco i udacie się na lotnisko w Mendozie skąd wylecicie do Buenos Aires lub Santiago de Chile. Dopłata do realizacji tego programu za osobę (bez przelotów do Mendozy i wspomnianych aktywności opcjonalnnych):

- przy 2 uczestnikach: 800 USD od osoby - przy 4 uczestnikach: 750 USD od osoby - przy 6 uczestnikach: 700 USD od osoby
URUGWAJ - 1 DZIEŃ Po śniadaniu przejazd do portu. Rejs stakiem do Colonia del Sacramento w Urugwaju (ok. 1,5h) z Buenos Aires. Colonia to wyjątkowo romantyczne, kolonialne miasteczko, o bardzo barwnej historii wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Miejsce urzeka swoim klimatem i zasłużenie cieszy się uznaniem turystów. Ta część Urugwaju to też stary region winiarski. Polecamy opcję wizyty w najstarszej winnicy Urugwaju*. Po powrocie z winiarni przespacerujemy się kolonialnymi uliczkami Colonii wpisanej na Światową Listę UNESCO i wrócimy do Buenos Aires na nocleg. Za osobę: - przy 2 uczestnikach: 320USD - przy 4 uczestnikach: 230 USD - przy 6 uczestnikach: 190 USD
Cena

CENA PROGRAMU DZIEŃ 1-14:

skontaktuj się z nami w celu indywidualnej wyceny programu

W cenie:
– zakwaterowanie ze śniadaniem w hotelach **** (lista hoteli poniżej)
– wszystkie świadczenia z biletami wstępów,
– opieka przewodników lokalnych podczas zwiedzania w tym polskiego w Buenos Aires,
– prywatne transfery,
– koordynacja 24/7 podczas realizacji wyjazdu.

Cena nie uwzględnia:
– bilet do/z Argentyny, wg aktualnej oferty linii lotniczych
– bilety wewnętrzne w Argentynie na trasie Buenos Aires – Iguazu – Buenos Aires – Ushuaia – Calafate – Buenos Aires koszt szacunkowy ok. 550-600 USD/os. (do potwierdzenia w zależności od terminu),
– aktywności dodatkowych podanych w programie
– dodatkowego wyżywienia
– napiwków

 

MOŻLIWEGO ROZSZERZENIA PROGRAMU O KOLEJNE DNI:

TORRES DEL PAINE: cena do potwierdzenia w zależności od terminu.

MENDOZA: cena do potwierdzenia w zależności od terminu

URUGWAJ 1 dzień:  cena do potwierdzenia w zależności od terminu

 

Zakwaterowanie: (kliknij w nazwę, by przejść do strony hotelu)

Buenos Aires:
Own Grand****:
Casa Sur****

Iguazu
Mercure Iguazu Hotel IRU *****

Ushuaia:
Los Acebos Ushuaia ****
Wyndham Garden Ushuaia Hotel del Glaciar****

Calafate:
Design Suites****
Rochester Calafate ****

 

Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego