Ekskluzywna ekspedycja śladami pierwszych podróżników

Antarktyda
Antarktyda - Siódmy Kontynent
Jest jeszcze na ziemi miejsce niemal nietknięte - kontynent o szokującym pięknie, gdzie wciąż natura sprawuję swoją władzę. Wyprawa tam, to jak odkrywanie nieznanego lądu za czasów pierwszych podróżników. Zapraszamy na ekskluzywną ekspedycję śladami Shackletona, Weddella, Scotta i Amundsena na siódmy kontynent – Antarktydę.
Program rozpoczyna bezpośredni przelot z Punta Arenas w Chile na Wyspę Króla Jerzego na Antarktydzie. W ten sposób dystans z Ameryki Południowej pokonuje się w 2 godziny, zamiast w 2-dniowego rejsu przez wzburzone morze. Zamiast wielkich wycieczkowców proponujemy kameralne statki dla maksimum 75 gości, dzięki czemu nawet w tak odległym regionie świata będzie można doświadczyć butikowego komfortu. W zależności od terminu rejs odbywa się na statkach Magellan Explorer, Hybridean Sky i Ocean Nova.
Po więcej szczegółów prosimy o kontakt z naszymi ekspertami.
Rodzaj programu
Rejs ekspedycyjny
Trasa programu
Punta Arenas (Chile) – Szetlandy Południowe – Półwysep Antarktyczne – Punta Arenas
Ilość dni
10
Najlepsza pora
styczeń - luty
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Wylot z Polski do Punta Arenas w Chile z odpowiednimi przesiadkami. Lądowanie następnego dnia.
Przylot do Punta Arenas. Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Po południu omówienie spraw organizacyjnych. Kolacja powitalna podczas której zapoznamy się z pozostałymi uczestnikami wyprawy. Nocleg
Po śniadaniu 2-godzinny przelot na Antarktydę, a dokładniej na Wyspę Króla Jerzego należącą do Archipelagu Szetlandów Południowych. Znajduje się tutaj 9 stacji badawczych, w tym nasza Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego. Po wylądowaniu spacer ok. 2 kilometry do przystani, gdzie wejdziemy na pokład statku. Rozpoczęcie kilkudniowej ekspedycji. Tego dnia będziemy mijać m.in. rosyjską stację badawczą Bellingshausen oraz chilijską stację Frei. Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
4 dni przeznaczone na rejs po Antarktydzie: Szetlandach Południowych oraz przy zachodnim wybrzeżu Półwyspu Antarktycznego. Będziemy mijać najbardziej spektakularne krajobrazy i podgladać kolonie pingwinów, w tym zmieniające swe barwy w ciągu dnia majestatyczne góry lodowe. Piękne zdjęcia gwarantowane. Każdego dnia zejście na ląd i eksploracja siódmego kontynentu z doświadczonymi przewodnikami. Przewidziane są także liczne aktywności dla chętnych jak pływanie kajakami (płatne dodatkowo) i narty biegowe (płatne dodatkowo). Na pokładzie podczas rejsu odbywać się będą spotkania edukacyjne, prezentacje i rozmowy z ekspertami z różnych dziedzin. Pełne wyżywienie.
Po śniadaniu lot powrotny do Punta Arenas w Chile. Transfer do hotelu. Pozostała część dnia wolna na własne aktywności.
Transfer na lotnisko w zgodnie z rozkładem wybranej linii lotniczej. Wylot do Polski z odpowiednią przesiadką.
Przylot do Polski
Cena

Rejs na statku Magellan Explorer

Ceny w zależności od terminu:   14495 –  16195 USD/osobę w kabinie porthole, 17395 – 19995 USD/osobę w  kabinie veranda, 18295 – 20395 USD/osobę w kabinie deluxe veranda

Terminy 2022:  6-13 grudnia, 11-18 grudnia, 26-23 grudnia, 21-28 grudnia, 26 grudnia –  31 grudnia

 

Rejs na statku Ocean Nova

Ceny w zależności od terminu: 13495 – 15495 USD/osobę w kabinie 2-osobowej

Terminy 2022/2023: 2-9 grudnia (1 osoba), 7-14 grudnia (3 osoby), 12-19 grudnia (3 osoby), 17-24 grudnia (3osoby), 17-24 stycznia (3 osoby), 27 stycznia – 3 lutego (3 osoby), 1-8 lutego (1 osoba), 6-13 lutego (1 osoba), 11-18 lutego 2o23 (3 osoby)

Cena  zawiera:

 • rejs po Antarktydzie: 5 noclegów/6 dni
 • 2 noclegi w Punta Arenas w Chile w hotelu Cabo de Hornos – przed rejsem i po rejsie
 • przelot Punta Arenas – Frei Station na Wyspie Św. Jerzego – Punta Arenas
 • pełne wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • napoje bezalkoholowe i alkoholowe podczas posiłków (wino, piwo, soki)
 • przekąski i napoje bezalkoholowe w trakcie dnia (woda, kawa, herbata, gorąca czekolada)
 • piesze wycieczki na ląd z anglojęzycznym przewodnikiem
 • transfer lotnisko-hotel-lotnisko w Punta Arenas w Chile
 • ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • przelotu Warszawa – Punta Arenas – Warszawa
 • napiwków
 • kajaków  – dla chętnych (płatne z góry, 895 USD/wszystkie dni)
 • nart śnieżnych – dla chętnych – płatne na miejscu/za wycieczkę
Oferty specjalne
Ocean Nova : zniżka - 2000 usd od osoby we wszystkich podanych wyżej terminach (odnosi się do minimum liczby gości podanej w nawiasach przy kazdym z terminów, które muszą być wspólnie zarezerwowane)
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego