Rejs z jogą na luksusowym katamaranie

Chorwacja
Rejs z jogą
Tygodniowy rejs z jogą jest zaproszeniem do odkrycia i określenia pragnień, od­na­le­zie­nia siły i energii potrzebnej do spełnienia zamierzeń, połączenia się ze swoją energią życiową, swoim ciałem oraz nauki jak korzystać z jej dobrodziejstw. Rejs odbywa się na pokładzie ekskluzywnego jachtu, w otoczeniu pięknych zatok i wysp Dalmacji, gdzie będą mieli Państwo czas, by zatrzymać się, wypocząć i zatopić w doznaniach chorwackiej przyrody.

Kabiny
Wygodne zakwaterowanie w 4 dwuosobowych kabinach. Kabiny znajdują się poniżej przestrzeni wspólnych i zapewniają duże poczucie prywatności. W kabinach znajdują się duże dwuosobowe łóżka, każda z prywatną łazienką z prysznicem i elektrycznymi toaletami.

Strefy wypoczynku
Na pokładzie są trzy, nie kolidujące ze sobą, strefy wypoczynku i do opalania się dla wszystkich uczestników.

Prywatność
Możliwe jest odosobnienie na pokładzie lub w kabinach i przebywanie w ciszy i spokoju

Zwiedzanie
Duży ponton RIB zapewnia wygodne zwiedzanie miejsc niedostępnych dla jachtu oraz komunikację z lądem podczas postojów.

Na kotwicy
Jacht codziennie wieczorami stoi na kotwicy lub w marinie i codziennie jest zejście na ląd oraz wieczorne zwiedzanie urokliwych chorwackich miasteczek lub uczestnictwo w wieczornych zajęciach.
Rodzaj programu
Rejs jachtem połączony z jogą. Hatha joga poprzez regularne wykonywanie asan i pranayamy (najbardziej znane aspekty ośmiorakiej ścieżki hatha jogi) pomaga zjednoczyć umysł i ciało. Przez zwiększenie świadomości i odczuwania swojego ciała, kieruje umysł ku większej równowadze. Pomaga usunąć z organizmu skutki oddziaływania długotrwałego stresu, nagromadzonego w formie napięć, blokad energetycznych i fizjologicznych, pomaga oczyścić i wzmocnić układ nerwowy.

Praktyka hatha jogi pomaga nam w zwiększeniu komfortu we własnym ciele, uświadamianiu sobie jego potrzeb i ograniczeń. Dzięki praktykowaniu jogi coraz łatwiej przychodzi nam zrozumienie, co nam pomaga, a co nam szkodzi. Znajdujemy właściwy stosunek do swojego ciała i zaczynamy rozumieć, że poprzez pracę z ciałem coraz łatwiej możemy docierać do swojego umysłu i panować nad nim, wybierając takie wzorce myślowe, które nam służą i chronią przed stresem.

Podczas rejsu mamy zatem cudowną sposobność poznania, jak wzmocnić się na poziomie fizycznym i psychicznym. Praca z ciałem w asanach prowadzi do zwiększenia stabilności psychicznej, zdrowia i lekkości. Pranayama (ćwiczenia oddechowe) dotleniają, regulują ciśnienie krwi, oczyszczają emocje, stabilizują i uspakajają układ nerwowy. Asany i pranayama razem są zatem narzędziem, środkiem do celu, dzięki któremu praktykujący poznaje siebie, oczyszcza swoje ciało, zmysły i umysł. Opieka na statku jest polskojęzyczna.
Trasa programu
Podczas rejsu będziemy zwiedzać malownicze wyspy Kornatów, ale również zwiedzać stare miasta Chorwacji, które zostały wpisane na listę UNESCO, obserwować przyrodę, wschody i zachody słońca z pokładu, słuchać szumu morza, uczestniczyć w zajęciach. Rejs zaczyna i kończy się w sobotę w Sukosanie, 10 km od Zadaru w Chorwacji.

SUKOSAN - Największa i nowoczesna marina na Adriatyku, położona 10 km od Zadaru. Możliwość zwiedzenia Zadaru pierwszego lub ostatniego dnia rejsu. Starówka Zadaru, organy morskie, rynek z 5 studniami czy park na murach miasta robią wrażenie szczególnie w nocy.

KORNATY - Jeden z najpiękniejszych parków narodowych Chorwacji. 89 niezamieszkałych wysp, wysepek i skał tworzy słoneczny labirynt morza i wysp oraz spokój w nienaruszonej przyrodzie.

SIBENIK - Stare miasto, wspaniale prezentujące się z wody z czterema twierdzami. Będziemy stali jachtem w samym centrum starego miasta, niedaleko katedry św. Jakuba. Dzięki dużym różnicom poziomu Šibenickiej starówki, jej uliczki są naprawdę bardzo klimatyczne, a spacery nimi to prawdziwa gratka dla amatorów fotografii.

SKRADIN - Malownicze małe miasteczko. Z Sibenika trasa wiedzie przez niesamowite skaliste koryto rzeki KRKA oraz jezioro na końcu której czeka na nas 7 malowniczych wodospadów o łącznym spadku 242 metrów.

TROGIR - Miasto portowe na wyspie, założone w III wieku p.n.e. które posiada przepiękną starówkę, której zwiedzanie wąskich uliczek zarówno w dzień jak i w nocy przenosi nas do odległej epoki.

HVAR - Miasto jest jak z bajki ze swoją architekturą, wspaniała przyrodą i łagodnym klimatem. Wyspa zaklasyfikowana jest wśród najpiękniejszych wysp na kuli ziemskiej. Znajduje się tu największy plac w Dalmacji, Chorwacki Teatr jest jednym z pierwszych teatrów w Europie. Założony został w 1612 roku i znajduje się w budynku Arsenalu. Hvar zaklasyfikowany jest wśród najpiękniejszych wysp na kuli ziemskiej. Wiele słońca i największa roczna średnia dni słonecznych

VIS - zatoka Stiniva

PRIMOSTEN - Malownicza perełka Dalmacji dawniej znajdowała się na wyspie obecnie półwyspie. Urokliwe miasteczko położone na wzgórzu, na szczycie znajduje się kościół Św. Jerzego z charakterystyczną dzwonnicą.
Ilość dni
8
Najlepsza pora
czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
 • 15:00 – zakwaterowanie na jachcie.
 • 17:30 – pierwsza powitalna joga po podróży, relaks i medytacja o zachodzie słońca.
 • 19:30 – przygotowanie wspólnej kolacji wegańsko – wegetariańskiej ze zdrowych lokalnych produktów.
 • 22:00 – odpoczynek.
Przykład harmonogramu dziennego (jeśli wystąpią zmiany, zostaną one ogłoszone podczas kursu):
 • około 6:40 – Obudź się i ciesz się medytacją o wschodzie słońca – dla chętnych.
 • 7:30 – 9:00 – Sesja poranna: Joga wg metody Iyengara charakteryzująca się ogromną precyzją ruchu mającą wpływ na zdrowie, wszystkie mięśnie, kości, cały organizm i świadomość ciała. Codzienne zestawy praktyki będą dobierane do kondycji, charakteru i przepływu energii grupy. W programie joga, praca nad oddechem i ciałem na pokładzie, jachcie lub na plaży.
 • 9:00 – 10:00 – wspólne śniadanie wegańsko – wegetariańskie, owsianka, sezonowe owoce, orzechy, herbaty ziołowe, soki, koktajle, woda, kawa.
 • 10:30 – 12:30 – Żeglowanie do kolejnego celu. Czas wolny
 • 13:00 – 13:30 – Lunch na pokładzie, owoce, soki, sałatki, zupy.
 • 14:00 – 16:00 – Czas wolny i czas na zwiedzanie i wycieczki, plażowanie, żeglowanie do kolejnej wyspy w Parku Narodowym.
 • 16:30 – 18.00 -zajęcia relaksacyjne z pranayamą, ćwiczenia oddechowe.
 • 18:30 – 19:00 wieczorna medytacja o zachodzie Słońca dla chętnych.
 • 19:00 wspólne przygotowanie kolacji i jej celebrowanie.
 • 20:00 możliwość wyjścia do miasteczka, odwiedzanie klimatycznych lokalnych miejsc na kolejnych wyspach, cieszenie się swobodą i obecnością oraz naturalną miejscową atmosferą.
 • 22:00 – Czas na powrót na jacht. Przygotowanie do wypoczynku, wspólne oglądanie wybranych filmów, gry planszowe, rozmowy, patrzenie w gwiazdy lub dowolność w odpoczynku.
Zakończenie kursu i wyjazd po śniadaniu około godziny 10
Cena

OPŁATA za 8 dni/7 nocy:

Cena (max 8 osób)

27000 złotych  – wynajęcie jachtu ze skiperem i z zajęciami jogi na wyłączność w dowolnym terminie czerwiec-wrzesień od soboty do soboty
22000 złotych – wynajęcie jachtu ze skiperem na wyłączność w dowolnym terminie czerwiec-wrzesień od soboty do soboty

CENA OBEJMUJE:

  • udział w zajęciach jogi 2 razy dziennie
   tygodniowe zakwaterowanie na jachcie
   7-dniowy rejs
  • wsparcie nauczyciela w praktyce jogi
  • opiekę skippera prowadzącego jacht
  • opłaty klimatyczne, portowe i cumowanie w marinach
  • paliwo, opłata za końcowe sprzątanie

CENA NIE OBEJMUJE:

  • opłat za wstępy do parków narodowych
  • wycieczek fakultatywnych np. Krka
  • posiłków (składka na jachcie)
  • kosztu dojazdu/przelotu uczestnika rejsu do Zadaru w  Chorwacji. Przelot bezpośredni do Zadaru oferują linie lotnicze LOT.

  WYŻYWIENIE

  W ramach zacieśniania więzi i polepszenia komunikacji uczestnicy wspólnie przy pomocy załogi przygotowują śniadanie i lunch z produktów zaprowiantowanych ze składki na jachcie. Proponujemy zakup jedzenia wegetariańskiego lub wegańskiego wg. upodobań uczestników.

  Duża i przestronna mesa z w pełni wyposażoną kuchnią umożliwia wygodne przygotowanie posiłków. Katamaran wyposażony jest w 3 lodówki, kuchenkę gazową z piekarnikiem, kuchenkę mikrofalową, ekspres do kawy, blender oraz pełne wyposażenie AGD

  Możliwa jest kolacja we własnym zakresie na jachcie lub w restauracji na brzegu.

  Wszystkie posiłki przygotowywane są według zasad kuchni wegetariańskiej i wegańskiej sprzyjającej jodze, zdrowiu i planecie.

  Ze względu na prowadzone zajęcia jogi w trakcie rejsu nie ma spożywania alkoholu i środków zmieniających świadomość. Alkohol zaburza percepcję i niekorzystnie wpływa na prowadzone zajęcia.

Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego